Alergia a koronawirus

Podczas pandemii COVID-19 wielu alergików szczególnie obawia się o swoje zdrowie. Mają oni szczególną łatwość łapania infekcji i przechodzą ją ciężej niż inni. Dlatego ważną dla nich kwestią jest właściwe rozpoznanie objawów. W ich przypadku zagadnienie alergia a koronawirus, to sprawa niezwykle istotna.

Objawy koronawirusa vs alergia

Charakterystycznym objawem alergii sezonowej jest katar. Często występuje także pieczenie i łzawienie spojówek. Jeśli pacjent ma astmę oskrzelową, to alergia w jego przypadku może również objawiać się problemami z oddychaniem i dusznościami. Ten symptom może niepokoić. Jednak przy COVID-19 objawami oprócz duszności, są przede wszystkim wysoka gorączka, suchy kaszel i ogólne zmęczenie organizmu. Niepokoić mogą duszności u osoby z astmą oskrzelową, która do tej pory nigdy nie miała takich ataków. Wtedy warto skonsultować się ze specjalistą. Być może pacjent ten został zakażony koronawirusem.

Profilaktyka w czasach koronawirusa

W czasie pandemii COVID-19 osoby z chorobami alergicznymi powinny przede wszystkim przestrzegać zasad bezpieczeństwa. W miejscach publicznych oraz punktach handlowych muszą zachować określoną odległość od innych, nie przebywać wśród skupisk ludzkich oraz zasłaniać nos i usta. Konieczna jest także dezynfekcja dłoni, czy nawet ubrań po przyjściu do własnego mieszkania. Te działania mają na celu uniknięcie zakażenia, gdyż alergicy bardzo łatwo łapią infekcje wirusowe.

Ryzyko zakażenia koronawirusem

Z wielu badań oraz analiz wynika, że organizm osób cierpiących na alergię dróg oddechowych i astmę, słabiej radzi sobie z ochroną przed patogenami. Infekcje wirusowe u nich mogą prowadzić do niebezpiecznych zaostrzeń chorobowych i ciężkiego przebiegu. Jednak z badań nie wynika, że u pacjentów z astmą oraz alergiami pokarmowymi, czy skóry, koronawirus powoduje zaostrzenie choroby, choć z całą pewnością nie da się tego wykluczyć.

Wiele wątpliwości na temat COVID-19 oraz kwestii dotyczących zdrowia można rozwiać stale zbierając informacje z tych obszarów. Wiedzę i porady specjalistów w dziedzinie medycyny znajdziemy na platformie https://www.adamed.expert/artykuly/szczegoly/alergiczny-niezyt-nosa-a-covid-19

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here