Co szkodzi zdrowiu serca?

Zdrowe serce nie lubi złych produktów. Należą do takich cholesterol, papierosy oraz składniki, które sprzyjają powstaniu nadciśnienia. Należy dbać o prawidłowy poziom cholesterolu. Powinniśmy walczyć z nadciśnieniem oraz rzucić palenie. Choroby układu krążenia powstają na skutek wysokiego poziomu cholesterolu, nadciśnienia oraz paleniu tytoniu. Serce jest takim organem, który odpowiada za życie. Profilaktyka ma tutaj bardzo duże znaczenie. Na początek powinniśmy zbadać cholesterol. Zbyt wysoki jego poziom prowadzi to nadciśnienia tętniczego. Warto się badać się raz w roku i kontrolować jego wynik. Jak uniknąć problemów  cholesterolem. Przede wszystkim nie jeść potraw smażonych oraz tłustych. Szczególnie ważna jest dieta, zdrowa, uboga w nasycone w kwasy tłuszczowe. Oprócz diety należy sprawdzić stan swojego zdrowia. Mowa tutaj o ciśnieniu krwi. Natomiast u dietetyka należy sprawdzić czy nie jesteśmy otyli. Serce nie lubi osób otyłych. Podobnie jest z paleniem tytoniu oraz brakiem aktywności fizycznej. Nadużywanie alkoholu oraz spożywanie soli w nadmiernej ilości. Nasze serce powinniśmy traktować wyjątkowo. Mięsień sercowy działa jak pompa, która potrzebuje właściwej witaminy oraz dopływu energii. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj koenzym Q10. To on jest nazywany witaminą młodości. Serce go potrzebuje, jak żaden inny narząd. Zwalcza wolne rodniki, które powstają w sercu. Ich nadmiar powoduje rozwój miażdżycy. Decydując się na suplement diety, powinniśmy wybierać taki, który posiada koenzym Q10.

Zdrowe serce

Dla zdrowego serca bardzo ważne jest nastawienie. Mówmy tak na optymizm. Należy cieszyć się życiem i uśmiechać. Nasz optymizm ma osłabić stres. Należy mówić nie na gniew. Chociaż każdemu zdarza się gorszy dzień, należy potrafić nad sobą panować. Kiedy denerwujemy się, nasze serce bardzo się męczy. Przez co zwiększa się ryzyko zawału serca. Należy mówić tak herbacie. Zielona herbata oraz czarna pomagają zredukować poziom złego cholesterolu. Picie herbaty bardzo pozytywnie wpływa na pracę tętnic. Najlepiej jest parzyć herbatę świeżą, w filiżance. Należy mówić nie zanieczyszczeniom powietrza. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem przyczynia się do stwardnienia tętnic, co za tym idzie miażdżyca. Warto więc wybrać się na wieś, nad morze albo w góry. Należy spędzać jak najwięcej czasu na terenach zielonych. Należy mówić tak na magnez. Pamiętajmy, że magnez odgrywa kluczową rolę pracy serca. Magnez występuje w ziarnach oraz zielonych warzywach. Lecz powinniśmy suplementować magnez w postaci tabletek. Należy mówić nie problemom hormonalnym. Jeśli miesiączkujemy nieregularnie, nasza waga waha się, wypadają nam włosy, należy udać się do lekarza. Hormony powinny być w równowadze, jeśli tak będzie nasze pozostałe organy będą prawidłowo funkcjonować. Należy mówić tak alkoholowi, ale tylko w małych ilościach. Mianowicie jeśli będziemy pić od czasu do czasu w rozsądnych ilościach, na przykład lampkę wina, przyczyni się on do prawidłowej pracy naszego serca. Nie należy przekraczać danej ilości. Należy mówić nie, ciągłemu hałasowi. Na przykład mieszkanie na hałaśliwej ulicy czy przebywanie w ciągłym szumie. Czynniki te mogą podnieść zachorowalność na choroby serca. Nasz organizm powinien być wyciszony, jeśli tak będzie nasze serce będzie pracować w odpowiednim trybie. Zdrowe serce, to zdrowi my. Dlaczego większość osób, nie tylko lekarzy, twierdzi, że prawidłowa praca serca zależy od nas samych? To my możemy kontrolować stres, dietę oraz wiele czynników, które negatywnie wpływają na nasze serce. Osoby, które mają przewlekły problem, powinny zażywać leki nie tylko obniżające poziom ciśnienia czy cholesterolu, ale także suplementy diety oraz naturalne preparaty, które mają poprawiać kondycję naszego serca. W miarę upływu czasu będziemy mogli zaobserwować coraz lepszą kondycję naszego serca. Właściwe ciśnienie,mniejszy cholesterol, a przede wszystkim odpowiednie tętno.

Serce jest najważniejszym organem dla każdego z nas. Serce nie tylko pracuje bez przerwy, pompuje krew do naczyń. Co poważnie szkodzi naszemu sercu? Przede wszystkim tłusta dieta obfita w wieprzowinę, nadwaga, brak ruchu, a także zażywanie różnych nałogów, w tym papierosy czy alkohol. Każda osoba, która dba o swoje serce, musi radykalnie zmienić swoje życie. Przede wszystkim należy zrezygnować z fast-foodów, napojów gazowanych i pokarmów, które są obfite w konserwanty i barwniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here