błonnik
fot. pixabay.com

Błonnik to składnik, dzięki któremu nasz układ pokarmowy funkcjonuje prawidłowo. Pomaga nam walczyć ze zbędnymi kilogramami, utrzymać smukłą sylwetkę. Utrzymuje nas w zdrowiu regulując poziom cukru i cholesterolu w organizmie, wspomaga trawienie. Pełni szereg istotnych funkcji, dlatego tak ważne jest, aby regularnie dostarczać organizmowi jego odpowiednia dawkę. Przeczytajcie, jak zapewnić sobie odpowiednią ilośc błonnika na co dzień i jak działa na nasz organizm. 

zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/blonnik-witalny-dziala/

Jak błonnik działa na nasz organizm

O błonniku słyszy wokół dużo, ale rzadko kto orientuje się czym tak naprawdę jest błonnik. Otóż są to włókna roślinne, które nie ulegają trawieniu ani rozpuszczeniu w naszym układzie pokarmowym. Dzięki czemu działają w nim na zasadzie szczotki – pomagają oczyścić jelita ze zbędnych resztek pokarmowych i innych składników. Usuwa również w ten sposób toksyny. Dzięki wsparciu naszego metabolizmu sprawiają, że mija senność, zmęczenie, zyskujemy natomiast więcej energii życiowej, w związku z czym poprawia się tez nasz ogólny nastrój. 

Suplementacja błonnika

Duże ilości błonnika zawarte są w warzywach i innych produktach spożywczych. Często jednak okazuje się, że ilość błonnika, jaka dostarczamy na co dzień w naszej diecie jest niewystarczająca. Dzieje się tak głównie dlatego, że nasz codzienny jadłospis często opiera się na żywności juz przetworzonej, która pozbawiona jest błonnika. Wówczas z pomocą przychodzi nam błonnik witalny, którym doskonale uzupełnimy niedobory. Suplementację błonnika witalnego możemy oprzeć na dwóch produktach babce płesznik oraz babce jajowatej. Obie zawierają dużą ilośc błonnika. Pęcznieją one w jelitach, przeczyszczając je tym samym. Co więcej wchłaniają szkodliwe toksyny. Poprawiaja perystaltykę jelit, dlatego są skuteczna metodą leczenia i zapobiegania zaparciom.

W przypadku niedoboru błonnik należy suplementować codziennie, ponieważ jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu każdego dnia. Należy przy tym pamiętaj o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów – co najmniej 2 litry dziennie. 

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/jak-dbac-o-skore-atopowa/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here