Dlaczego ceny obuwia stale rosną?

0
1957

W ostatnich latach można zaobserwować znaczny wzrost cen obuwia. Załóżmy, że prestiżowy model 5-10 lat temu kosztował około 300-350 zł, to dziś za podobną półkę jakościową, należy zapłacić nawet 700-1000 zł! Żeby się o tym przekonać, wystarczy wpisać hasło buty New Balance męski w wyszukiwarkę stron internetowych i przejść do pierwszego sklepu, który zagwarantuje Wam, że produkty znajdujące się w nim, są oryginalne.

Warto sprawdzić także strony producentów, ponieważ tam trafiają buty New Balance męskie z limitowanych kolekcji. Są to zazwyczaj ciekawe kooperacje różnych firm, które naprawdę potrafią zrobić zamieszanie na rynku. Fani obuwia, którzy zwani są sneakerheadami, potrafią stać za swoim wymarzonym modelem nawet przez wiele godzin, by tylko dostać się do sklepu i finalnie zapłacić niemal każde pieniądze. Warto zaznaczyć, że takie buty New Balance męski z limitowanej kolekcji, potrafią później wśród kolekcjonerów kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc może okazać się to niezwykle trafna inwestycja.

Lepsze materiały i koszty marketingu

Skoro jesteśmy w stanie wydać znacznie więcej pieniędzy na nowe buty, w takim razie oczekujemy zazwyczaj także znacznie lepszej jakości. Każdemu zależy na tym, by jego obuwie charakteryzowało się bardzo zadowalającą wytrzymałością, lekkością i wentylacją. Sportowe buty New Balance męskie często służą jako produkt codzienny, w którym nie tylko chodzimy do pracy i szkoły, ale także wykonujemy wszystkie obowiązki – czasem nawet w wysokich temperaturach, kiedy nasze stopy zaczynają się niestety pocić, puchnąć i męczyć.

Dodatkowo pojawia się z każdym sezonem coraz więcej konkurencji, ponieważ użytkownicy uwielbiają dynamiczne zmiany i chętniej sięgają po nową jakość, której jeszcze nie znają, by móc wyróżnić się na tle innych. Firmy muszą konkurować marketingiem, dlatego ceny także rosną.

Nie można jednak zapominać, że po prostu mogą narzucić większą marżę, z powodu rosnącej inflacji. Ile więc będą kosztować buty New Balance męskie z nowej kolekcji, które pojawią się za kilka lat na rynku? Ciężko jednoznacznie określić takie granice. Warto jednak obserwować rynek, ponieważ jak to bywa w każdej branży, z czasem może ona zupełnie zmienić swój nurt i iść w maksymalnie budżetowe oferty. Ciekawostką jest fakt, że pojawiają się już nawet buty zaawansowane technologicznie, więc nigdy nie wiadomo, czy funkcjonalność nie przejmie kontroli nad modą, ponieważ tak też może być! Obuwie może jeszcze nas zaskoczyć i to w taki sposób, w jaki się tego nie spodziewamy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here