farbowanie włosów fakty i mity

Farbowanie włosów jest jednym z najmocniej i najczęściej krytykowanych zabiegów. Bez wątpienia ma on swoje wady, ale to nie znaczy, że trzeba go przedstawiać tylko i wyłącznie w złym świetle. Niektóre opinie dotyczące farbowania włosów są bowiem fałszywe i nie należy się nimi pod żadnym pozorem kierować. Farbowanie włosów fakty i mity – ten temat zdecydowanie warto szerzej i dokładniej omówić.

Farbowanie włosów fakty i mity

Nawet najlepsze preparaty przeznaczone do farbowania włosów nigdy nie będą czymś dobrym dla kosmyków. Muszą one bowiem zawierać czynne i intensywnie działające substancje aktywne, które będą w stanie zmienić naturalny odcień. Szczególnie szkodliwe okazują się rozjaśniacze, które nieraz wręcz palą włosy i doprowadzają do nadmiernego rozdwajania się końcówek. Niektórzy sądzą, że tak negatywnych efektów można uniknąć poprzez udanie się do salonu fryzjerskiego, jednak nie do końca jest to prawda. Nawet profesjonalne farbowanie nigdy nie wpłynie dobrze na stan kosmyków.

Nie wolno farbować włosów podczas okresu – fakt. Istnieje też pewna zasada, która mówi o tym, iż kobiety przechodzące właśnie przez menstruację nie powinny farbować swoich włosów. Jest to niestety prawda. Decydując się na taki zabieg w trakcie okresu, można osiągnąć nie do końca dobre efekty. Kolor może wyjść zupełnie inny od tego zaprezentowanego na opakowaniu produktu. Nawet fryzjerzy często przed farbowaniem włosów pytają swoje klientki o ich cykl menstruacyjny. To bardzo ważne, aby dopasować do niego poszczególne zabiegi kosmetyczne, w jakich zamierza się wziąć udział.

Mity na temat farbowania włosów

Po zabiegu należy korzystać z produktów do włosów farbowanych – mit. Artykuły zatytułowane „farbowanie włosów fakty i mity” często omawiają właśnie tę kwestię. Producenci zawsze starają się oczywiście zarabiać na swoich klientach i klientkach, przez co nieraz oferują im produkty o znikomym i niezauważalnym działaniu. Takie właśnie są preparaty przeznaczone do włosów farbowanych. Gdyby porównać ich skład do tego znajdującego się na opakowaniach zwykłych szamponów czy odżywek, można by było dostrzec, że jest on praktycznie identyczny. Z tego powodu w takie kosmetyki po prostu nie opłaca się inwestować. Nie dość, że nie są one ani trochę efektywne, to jeszcze kosztują znacznie więcej i jedynie uszczuplają portfel klientów.

Farbowanych włosów nie wolno stylizować – mit. Gdyby tak było, raczej mało która kobieta decydowałaby się tak często na zmianę koloru włosów. Dlaczego niby takich kosmyków nie można by było stylizować? Nie ma ku temu tak naprawdę żadnych przeciwwskazań. Oczywiście włosy świeżo po farbowaniu są dość mocno osłabione i bywają zniszczone oraz przesuszone, dlatego w początkowym okresie warto zrezygnować z częstego stosowania prostownic, suszarek czy lokówek. Spokojnie można natomiast posługiwać się swoimi ulubionymi produktami kosmetycznymi do stylizacji – lakierami, żelami czy gumami do układania kosmyków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here