fryzury do twarzy owalnej

Przy pomocy dobrze dobranej fryzury można naprawdę skutecznie zmienić rysy twarzy. Warto zatem przed jej wybraniem skupić się na swoich mankamentach i zastanowić się nad tym, nad czym chciałoby się popracować. Mankamentem urody może być chociażby owalny kształt twarzy, który kojarzy się bardziej z dzieckiem, aniżeli osobą dorosłą. By go chociaż trochę podreperować i uzyskać o wiele szczuplejszą buźkę, wystarczy wybrać właściwie fryzury do twarzy owalnej i stworzyć je właśnie na swojej głowie.

Fryzury do twarzy owalnej

Zdecydowanie modnym elementem fryzur są grzywki. Przeważnie noszą je kobiety, choć i mężczyźni od jakiegoś czasu polubili się z tymi, które opadają na połowę czoła. Czy będą one dobrym rozwiązaniem dla osoby narzekającej na swoją twarz owalną? Zależy to od rodzaju grzywki. Ta najpopularniejsza, czyli zupełnie prosta, niekoniecznie dobrze się sprawdzi. Jeżeli będzie ona idealnie przykrywać całe czoło i nie zostanie w ogóle wycieniowana, możne nawet spotęgować efekt krągłej buzi. Grzywki tego rodzaju zarezerwowane są dla osób, które posiadają twarze bardzo szczupłe, podłużne i mają problemy z dość dużym czołem. Czy więc w przypadku owalnego kształtu głowy trzeba całkowicie odpuścić sobie ten uroczy dodatek do fryzury? Niekoniecznie, bo fantastycznie prezentują się również grzywki czesane na bok. One z kolei są w stanie wyszczuplić nieco buzię, jeśli zostaną tylko właściwie ścięte, a później ich posiadacz bądź posiadaczka nauczy się je odpowiednio układać oraz utrwalać.

Grzywka nie stworzy jednak całej fryzury

Najważniejsze jest oczywiście to główne cięcie, które jako pierwsze rzuca się innym ludziom w oczy. Jak zatem powinno ono wyglądać w przypadku osób posiadających owalny kształt twarzy? Na pewno nie może być zbyt krótkie – jeśli chodzi o kobiety i dziewczynki. Włosy kończące się na linii podróbka bądź nawet delikatnie wychodzące poza tę część głowy mogą jedynie pogrubić całe ciało. Będą prawdopodobnie przylegać do twarzy i w pewnym stopniu ją otulać, sprawiając, że stanie się ona jeszcze bardziej kolista lub owalna. Chcąc w takim przypadku mieć mimo wszystko krótszą fryzurkę, trzeba ściąć włosy jeszcze mocniej – przynajmniej do połowy policzków. Najlepszym wyjściem dla kobiet będą jednak czupryny znacznie dłuższe, które wspaniale wyszczuplą dosłownie całą sylwetkę. Nie muszą to być oczywiście włosy do samego pasa, bo już te sięgające ramion zadziałają na owal twarzy fantastycznie. Sprawią, że zacznie się on wyszczuplać, a kobieta poczuje się wtedy dużo pewniej.

Nawet nad z pozoru tragicznym kształtem twarzy można więc spokojnie popracować i skutecznie go odmienić. Wystarczy dowiedzieć się, jakie fryzury pasują osobom posiadającym właśnie twarz owalną i następnie spróbować je dla siebie stworzyć, udając się w tym celu do polecanego salonu fryzjerskiego. Każdy, kto w ten sposób zadba o własną prezencję, skutecznie pozbędzie się wielu mankamentów wyglądu zewnętrznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here