pies
fot. pexels.com

Każdy, kto ma w domu psa wie, że troska o jego żywienie nie zawsze jest tak prosta. Często trudno jest zachować pewne restrykcje. Można to odnieść do trybu odżywiania ludzi – tutaj również wiele osób wie co jest zdrowe, a co nie, kiedy należy jeść, a kiedy posiłek odpuścić i równie jest to trudne do wdrożenia. Co zatem można zrobić, aby zadbać o żywienie psa?

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-karmic-psa/

Dobra karma to podstawa

Wiele problemów z żywieniem pupili ma swój początek w tym, że karmimy je niewłaściwą karmą. Co to znaczy, że karma jest nieodpowiednia? Może to oznaczać, że jest mało wartościowa, uboga w ważne dla zwierzaka (i konkretnej rasy, którą mama w domu) wartości odżywcze, składniki. A może też rozchodzić się o to, że karma naszemu psu nie smakuje. To dlatego tak ważne jest, aby kupić taką karmę, jaką psiak będzie jadł z przyjemnością. Wtedy będziemy mogli skutecznie zadbać o jego żywienie.

Karmę wsypuj do miski w określonych porach

Większość raz nie może być karmiona wtedy kiedy tego chce, czyli nie powinno robić się tak, by w misce z jedzeniem zawsze jest karma. To może rodzić wiele problemów z żywieniem od przejedzenia po kłopoty z układem pokarmowym. Zadbaj więc o to, aby wyznaczyć samemu (posługując się informacjami o danej rasie) lub w porozumieniu z weterynarzem psa – pory karmienia. Najlepiej jest uczyć tego psa od najwcześniejszych lat. Im starszy pies tym może to wywołać różne komplikacje, jak np. niepokój, jedzenie w stresie, co również może przełożyć się na problemy z układem pokarmowym, trawiennym.

Przekąski dla psów

Wielu właścicieli psów popada w rozpustę jeśli chodzi o kupowanie zwierzakom przekąsek. Wynika to w głównej mierze stąd, że na rynku jest ich mnóstwo i czasem aż trudno oprzeć się, aby ich nie kupić. Warto jednak karmić psa przekąskami wtedy, kiedy jest to koniecznie lub potrzebne i jednocześnie nie wpływa na zaburzenia żywienia. To głównie przy nauce nowych sztuczek lub jako drobna przekąska w ciągu dnia. Nigdy natomiast takich przekąsek nie można traktować, jako zamiennik właściwego, pełnowartościowego posiłku.

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/czym-kierowac-sie-przy-zakupie-tabletu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDługie sukienki na lato
Następny artykułBotki na obcasie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here