Jak zrobić naprawdę dobry lifting twarzy?

0
1148

Lifting twarzy to zdecydowanie bardzo dobra metoda na to, aby zachować wieczną młodość i piękny wygląd twarzy. Niemniej jednak zanim przystąpimy do tego zabiegu należy odpowiedzieć sobie na pewne bardzo ważne pytania. Jak one brzmią?

1) Jaki rodzaj liftingu twarzy wybieramy?

Przede wszystkim musimy zadecydować, jaki rodzaj liftingu wybieramy. Otóż zasadnicze możliwości są dwie – będzie to albo klasyczny lifting z nacięciami koło uszu i na owłosionej skórze głowy albo lifting bez użycia skalpela. W tej pierwszej, klasycznej metodzie konieczna jest ogólna narkoza, obecność chirurga plastyka oraz kilkudniowy odpoczynek. Z drugiej jednak strony efekty są bardzo trwałe.

Lifting bez skalpela zaś obejmuje wszystkie inne metody wygładzania skóry twarzy. A zatem będzie to na pewno lifting twarzy z użyciem nici, botoksu, kwasu hialuronowego, lasera, promieni UV. Możliwości jest wiele. Skąd mamy zaś wiedzieć, która z nich będzie najlepsza dla nas? Otóż warto poczytać o każdej i z nich i przede wszystkim zapytać naszego lekarza czy kosmetyczkę, co polecają na nasze problemy.

2) Jakiego lekarza / kosmetyczkę wybrać?

Następne zasadnicze pytanie odnosi się do tego, jak gabinet najlepiej jest wybrać. Otóż to zależy od rodzaju zabiegu. Jak już zostało to wspomniane wcześniej lifting twarzy z użyciem skalpela, konieczny jest chirurg plastyczny, zaś do mniejszych zabiegów spokojnie może być kosmetyczka.

Pamiętajmy jednak o jednej ważnej sprawie – otóż obydwa rodzaje zabiegów mogą dać skutki niepożądane. Jest to rzadkie, niemniej jednak zdarza się szczególnie wtedy, kiedy zdecydujemy się na wykonanie zabiegu u niedoświadczonej kosmetyki, zaledwie po kursie z zakresu kosmetologii, nie zaś u profesjonalistki.

3) Jaki gabinet wybrać?

Dalej warto z uwagą wybierać gabinet i lekarza albo kosmetyczkę. W końcu chodzi tutaj o naszą twarz. Zatem przede wszystkim wybierzmy osobę, która posiada ku temu odpowiednie kwalifikacje. Uważajmy w tym momencie na cenę zabiegu – czasem niska cena związana jest z kiepskim sprzętem itp.

Dalej warto mieć na uwadze czystość oraz jakość gabinetu. Jeśli tylko mamy jakiekolwiek zastrzeżenia w tym zakresie, to warto wybrać inne miejsce. Pamiętajmy, że zakażenia żółtaczką ciągle się zdarzają!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here