Kiedy warto zastosować kurację sokową

Przewlekłe zmęczenie, osłabiona koncentracja, częste infekcje – to popularne objawy niedoboru witamin. Jak szybko poprawić swoje samopoczucie i odzyskać energię witalną? Wystarczy kilka dni kuracji sokowej, żeby poczuć się lepiej. Jak ją przeprowadzić? Jakie są płynące z niej korzyści?

Kuracja sokowa – lepsze samopoczucie w kilka dni

Szybkie tempo życia nie sprzyja zdrowej diecie. Coraz więcej osób je w pośpiechu i sięga po przetworzoną żywność, zapominając o obowiązkowych pięciu dawkach warzyw i owoców dziennie. Skutkiem są niedobory witamin. Osłabiony organizm częściej choruje, pojawia się zmęczenie i senność, brak motywacji.Jak sobie z tym poradzić? Na początek warto zafundować sobie kurację sokową. Kilka dni na świeżych sokach będzie istną witaminową bombą. Soki nie tylko szybko uzupełnią niedobory, ale za sprawą przeciwutleniaczy oczyszczą toksyn. Efektem diety sokowej jest lepsze zdrowie i samopoczucie.

Jak odpowiednio zaplanować sokowy detoks?

Jeśli kuracja sokowa ma być bezpieczna, trzeba podejść do niej z rozsądkiem. Przejście z dnia na dzień na dietę opartą o soki nie jest wskazane. Lepiej przygotować organizm, stopniowo ograniczając obfite posiłki i serwując sobie dania roślinne. Dopiero z roślinnych, w dużej mierze zawierających surowe warzywa i owoce dań można przejść na detoks sokowy. Pite soki muszą być dobrej jakości – świeże, z odpowiednim składem, z dobrej jakości składników. Najlepiej korzystać z przepisów od dietetyka albo zamówić soki w firmie specjalizującej się w produktach do kuracji sokowych.

Detoks sokowy – nie dla każdego, czyli przeciwwskazania

Sokowa kuracja jest polecana i bezpieczna osobom, które czują się osłabione czy przeciążone, ale są zdrowe – nie chorują przewlekle, nie są w trakcie chemioterapii, nie biorą leków immunosupresyjnych. Dieta sokowa nie jest wskazana przy zaburzeniach glikemii, insulinooporności czy cukrzycy. W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem.Kuracji sokowych, nawet właściwie zaplanowanych, nie należy także przeprowadzać u dzieci czy nastolatków. Przeciwwskazaniem są ciąża i karmienie piersią. W trakcie trwania detoksu nie należy intensywnie ćwiczyć, a w razie zaobserwowania niepokojących objawów, post należy przerwać i skonsultować się z lekarzem i dietetykiem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here