Laser diodowy, lasery diodowe

0
1888

Laser diodowy należy do laserów frakcyjnych nieablacyjnych. Znaczy to, iż funkcjonuje tylko w danym miejscu, nie naświetlając wielkiego obszaru skóry, i przy tymże nie przerywa jej ciągłości, dochodząc od razu do dalszych powierzchni. W jego wypadku zarzewiem światła jest dioda (półprzewodnik).

Laser diodowy – co to?

Jedną spośród najlepszych form usuwania owłosienia jest depilacja laserem diodowym. Jest w całości bezpieczna ze względu na to, iż wykonują ją specjaliści. Jej efektywność to chociażby 95% – jest ogromne zagrożenie, iż włoski nie odrosną. Laser diodowy przekazuje fale, jakie są zawsze o tej samej długości. Wpływają bezpośrednio na włosie oraz jego kolor. Niewątpliwie, depilacja laserem diodowym może być nieprzyjemna. To wszystko zależy od podatności pacjenta i grubości oraz koloru włosów. Cena jednego zabiegu to wydatek od 200 do 600 złotych. Cena zależy od fragmentu skóry, jaki planujemy depilować.

Laser diodowy to innowacyjne narzędzie do depilacji laserowej

Laser diodowy obecny jest w innowacyjnych oraz specjalnych salonach depilacji. Jego oddziaływanie jest niezwykle skuteczne. Eliminuje wszelkie niepożądane włosy już po paru zabiegach depilacji. Niewątpliwie różni się od wcześniej stosowanych w salonach narzędzi do depilacji. Laser diodowy jest bezpieczny oraz nieszkodliwy. Nie ma wpływu na skórę, nie niszczy jej. Dzięki temu depilowana okolica nie jest podrażniona. Występować mogą tylko niewielkie zaczerwienienia, w wypadku niezwykle wrażliwej skóry. Jednakże stan tenże przechodzi na parę godzin po zabiegu depilacji laserowej.

Oddziaływanie lasera diodowego

Oddziaływanie lasera diodowego opiera się na zasadzie wybiórczej fototermolizy. Wywołuje ona pochłanianie wiązki lasera o opisanej długości fali poprzez dane chromofory (fotoakceptory) znajdujące się w organizmie człowieka. W wypadku epilacji fotoakceptorem, jaki pochłania światło lasera diodowego jest melanina, więc pigment znajdujący się w mieszku włosowym i melanocytach naskórka. Melanina pochłania selektywnie energię, co doprowadza do cieplnego zniszczenia form włosa odpowiedzialnych za jego wzrost (termoliza) bez uszkodzenia tkanek przylegających. Laser diodowy przekazuje jednostajną falę o długości 808 nm, jaka wchłaniana jest poprzez melaninę.

Na czym polega depilacja laserem diodowym?

Laser diodowy wykorzystywany jest do depilacji zbytniego owłosienia spowodowanego zmianami hormonalnymi w przebiegu hirsutyzmu, zespołu policystycznych jajników i zdeterminowanego genetycznie, i też w wypadku kłopotu wrastających włosów oraz zapalenia mieszków włosów, jakie występują na skutek używania pozostałych form usuwania owłosienia, szczególnie golenia maszynką. Depilacja laserem diodowym polega na wysyłaniu wiązki promieni, jakie pochłaniane są poprzez kolor włosa, gdzie przetwarzane są w ciepło prowadzące do cieplnej destrukcji mieszka włosowego. Działanie to charakteryzuje się określeniem fototermolizy. Najnowocześniejsze urządzenia zaopatrzone są chociażby w umiejętny skaner poziomu melaniny w skórze, na bazie którego określone są poszczególnie parametry zabiegu.

Ile zabiegów laserem diodowym należy zrobić

Liczba zabiegów zależy od wieku, płci, gęstości włosów, karnacji – osoby o jasnej karnacji, lecz ciemnych włosach uzyskają najdoskonalsze rezultaty. Poleca się, żeby ponowić depilację od 4 do 8 razy. Pomiędzy każdym zabiegiem trzeba odczekać 1-1,5 miesiące. Depilacja laserem diodowym to najlepsza technika usuwania owłosienia. Przeprowadzana jest w gabinecie poprzez specjalistę, więc jest w całości bezpieczna. Jest efektywna chociażby w 95 %. Jest więc niezwykle ogromne zagrożenie, iż żaden z włosów po depilacji laserem diodowym już nigdy nie odrośnie.

Laser diodowy – rezultaty

Z wykorzystaniem lasera diodowego możemy liczyć na rezultat: odmłodzenia oraz wyrównania tkanki (ciepło lasera stymuluje fabrykację kolagenu), wymodelowania figury w bezinwazyjny sposób, poprawienia koloru oraz formy skóry, zamknięcia naczynek i efektywnego pozbycia się niepożądanych włosów. W wypadku lasera diodowego cena zależy od rodzaju zabiegu, i też dobranego gabinetu bądź kliniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here