medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna wykorzystywana jest głównie w celu odmłodzenia skóry, ale nie tylko. Zabiegi medycyny estetycznej mogą być wykonywane również w celach pozbycia się defektów estetycznych, które znacznie odbierają pewności siebie. Co więcej zabiegi takie umożliwiają usuwanie blizn, hamują nadmierne wypadanie włosów oraz redukują cellulit. Poniżej przedstawione zostały najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej, na które decydują się zarówno osoby młode, jak i starsze. Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/medycyna-estetyczna-sposob-na-nienaganny-wyglad/ 

Najczęstsze zabiegi medycyny estetycznej 

Istnieje wiele procedur wykonywania zabiegów medycyny estetycznej w gabinetach, które mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby młode, jak i starszy. Jeden z głównych typów tego zabiegu jest usuwanie przebarwień, naczynek lub znamion skórnych. Zabiegi te Wykonywane są przy pomocy lasera, którego wioska pochłaniana jest przez barwnik skóry lub hemoglobinę skumulowaną w naczynkach. Dochodzi wówczas do wywołania selektywnego efektu foto termicznego oraz rozpadu barwnika skóry, który odpowiedzialny jest za wystąpienie przebarwień lub obkurczenie naczyń krwionośnych. 

Lasery wykorzystywane są również w zabiegach depilacji laserowej, która umożliwia całkowite usunięcie owłosienia nie tylko z nóg, ale również z innych partii ciała takich jak na przykład ręce, pachy, bikini czy dekolt. 

Wiele osób decyduje się też na zabiegi z wykorzystaniem botoksu. Inaczej mówiąc jest to toksyna butulinowa, która pozwala na skuteczne leczenie nadpotliwości, bólu migrenowego głowy oraz zmarszczek mimicznych. Botoks może być też wykonany u młodych osób, które chcą spłycić powstające zmarszczki czy zapobiec ich dalszemu pogłębianiu się. 

Kolejne zabiegi medycyny estetycznej to dermapen i mezoterapia igłowa. Są to zabiegi, które polegają na nakłuwaniu skóry. Proces ten pobudza syntezę włókien kolagenowych, co sprzyja przebudowie struktury skóry oraz jej odnowieniu. 

Coraz częściej wykonywany jest zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym. Sięgają po niego coraz częściej młodej dziewczyny, które podążają za trendem dużych i pełnych ust. Zabieg ten jest szybki i bezpieczny, a także pozwala na wymodelowanie ust i podniesienie opadających kącików. Jest też idealny w przypadku asymetrycznych ust. Kwas hialuronowy pomaga też on młodzi okolice ust oraz je nawilżyć. Preparaty zawierające taki kwas, ponadto mogą być stosowane w celach wypełnienia zmarszczek. 

Zobacz też: http://www.estellefashion.pl/wolumetria-twarzy-na-czym-polega-jakie-sa-wskazania-i-przeciwwskazania-do-jej-wykonania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here