Moda na plażę

Wakacje już wprawdzie za nami i upały nam najpewniej już nie grożą, jednak projektanci mody specjalizujący się w modzie plażowej nie pozostają bezczynni. Wciąż rozgrzewają swoje umysły do czerwoności, wymyślając kolekcje na następny sezon.

Gdy tylko prototypy nowych modeli będą gotowe, dostaną je w swoje ręce blogerki modowe oraz wszelkiego rodzaju influencerzy. To oni będą wprowadzać i kształtować, a także dbać, aby zainteresowanie odpowiednimi modelami szło w dobrą stronę.

Wybieramy kostium kąpielowy

Od paru letnich sezonów influencerki lansują stroje kąpielowe jednoczęściowe, stylem nawiązujące do epok, w których wzrastały nasze mamy i babcie. Lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte królują na plażach Adriatyku, Morza Czerwonego, Lazurowym Wybrzeżu i najchętniej odwiedzanych przez turystów wyspach. Pięknie wyrzeźbione, wysportowane ciało ubrane w kostium kąpielowy jednoczęściowy, nieodsłaniający już tak wiele, jak w poprzednich latach, za to pięknie podkreślający smukłą talię i ponętny biust, to już obecnie standard. Dolna część stroju nie jest już tak mocno wycięta, jak wcześniej. Pośladki i całe biodra raczej się zakrywa, stylizując tę część plażowego ubioru na szorty. Stanikową część stroju podtrzymują zaś szerokie, fantazyjne ramiączka. W kąt odeszły sznurkowe troczki, które przestały być modne.

Styl ubiegłych dziesięcioleci objął również stroje dwuczęściowe. Przyodziane w modne bikini młode dziewczęta, chętnie pozują się na gwiazdy stylu pin up. Z tkanin, z których powstało ich bikini, chętnie ubiorą również szerokie opaski na włosy, lub nawet zabawnie przewiązane chustki. Na ramiona narzucą siatkowe narzutki lub workowe, szerokie i zwiewne sukienki do ziemi.

Z lat 60. zaczerpnięto jednak nie tylko wykroje. Również w deseniach projektanci zostali tym epokom wierni. Dominują więc marynarskie paski, wielkie grochy w kontrastowych kolorach, odważne kwiatowe i zwierzęce motywy. Radością napawają słoneczne żółcienie, odważne czerwienie i elegancie granaty. Oby tylko nasza odwaga i temperament zechciały z tym współgrać…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here