Powiększenie biustu – co powinnaś wiedzieć?

Kobiety coraz częściej decydują sina zabieg powiększania czy korekty piersi, wynika to zapewne z chęci ładnego wyglądania, biust bowiem to bardzo istotny atrybut kobiety. Kobietom zależy by był ładny, kształtny i by dodawał uroku każdej z nich, stąd tak często zastanawiają się nad zabiegiem korekty biustu. Zwykle po takiej zmianie zwiększa się stopień samoakceptacji, wraca dobry nastrój, a często chęć życia.

 Powiększenie biustu – opis zabiegu

Jest to zabieg plastyczny, wykonywany z powodu zbyt małego albo zbyt dużego biustu, niesatysfakcjonującego kształtu, czy rozmiaru piersi. Powiększenie piersi wykonuje się kilkoma sposobami:

  • wypełnienie jest wykonane własną tkanką tłuszczową kobiety
  • wypełnienie jest wykonane przy pomocy implantów
  • podniesienie biustu następuje przy pomocy mastopeksji

Zabieg wykonuje się w pełnym znieczuleniu, pod narkozą, w zależności od wybranej metody zabieg wygląda odmiennie, jednak we wszystkich przypadkach cięcie wykonywane jest w fałdzie piersiowym lub wokół otoczki. Po zabiegu zostaje mało widoczna, niewielka blizna. Sama operacja trwa od jednej do dwóch godzin.

Powiększenie piersi – rekonwalescencja

Po zabiegu powiększania piersi należy nosić specjalny biustonosz, który mam za zadanie chronić piersi przed ewentualnymi urazami i podtrzymywać go, by miał odpowiedni kształt. Taki biustonosz zakłada się bezpośrednio po zabiegu i  przez pierwszy tydzień nie należy go zdejmować, po tygodniu przy wizycie kontrolnej i zdjęcia szwów zostaje zdjęty po raz pierwszy, potem można go zdejmować do kąpieli i prania. Po dwóch tygodniach po operacji piersi można delikatnie masować. Po operacji piersi mogą być twarde i opuchnięte, ale po trzech miesiącach maksymalnie, niekorzystne efekty mijają. Warto również przez okres około pół roku nie opalać piersi, gdyż blizny mogą stawać się coraz bardziej widoczne.

Powiększanie piersi to zabieg coraz bardziej powszechny, a nawet modny, który poprawia wizerunek kobiety i jej stan emocjonalny i psychiczny, oczywiście na korzyść.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here