Poznaj naturalne metody depilacji!

Depilacja dla wielu kobiet jest obowiązkiem, który nie kojarzy się zbyt przyjemnie. Często zmagamy się bowiem z podrażnieniami, zacięciami, wrastającymi włoskami czy zapaleniem mieszków. Skóra po depilacji swędzi, piecze, a niekiedy nawet boli. Sięgamy czasami bardzo drastycznych metod, aby móc dłużej cieszyć się jedwabiście gładką skórą bez kujących i nieestetycznych włosków.

Dlaczego depilujemy ciało?

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez gładkich nóg czy pach. Są co prawda kobiety, które sprzeciwiają się całkowicie depilacji, ale nie oszukujmy się, wydepilowane ciało jest bardziej seksi. Dlatego też często poddajemy się zabiegom z wykorzystaniem niekiedy masochistycznych technik, takich jak depilatory elektryczne. Dzisiaj można jednak wykonać depilację mniej bolesnymi sposobami, nawet mniej bolesnymi niż wosk.

Salony kosmetyczne w swoich ofertach starają się umieszczać takie techniki, które nie sprawiają klientkom bólu i nie wywołują podrażnień. Dlatego też te najlepsze oferują depilację pastą cukrową lub bardziej zaawansowane zabiegi laserowe. Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, zawsze szukaj sprawdzonego salonu. Pomocne w tym okazują się serwisu takie jak https://www.moment.pl/depilacja/olsztyn, które skrywają wszystkie informacje na temat profesjonalnych salonów. Te najlepsze wyszukasz po pozytywnych opiniach. Przy okazji będziesz mogła również znaleźć salon urody dla Twojego mężczyzny. W tym artykule http://www.brogans.pl/szukasz-sprawdzonego-barber-shopu-kiedy-fryzjer-to-zbyt-malo-sprawdz-koniecznie-co-zaoferuje-ci-najlepszy-barber-w-gdyni/ dowiesz się, jak znaleźć ten najlepszy! Twój facet też powinien o siebie zadbać, a jeśli depiluje ciało, to u barbera także znajdzie dobrą usługę.

Pasta cukrowa, jako naturalna alternatywa dla wosku

Salony urody w swoich ofertach zamieniają wosk na pastę cukrową. Dlaczego? Ponieważ jest to w pełni naturalna alternatywa. Pasta cukrowa wykazuje więcej pozytywnych właściwości niż wosk. Zabiegi z jej wykorzystaniem są mniej bolesne, ponieważ pasta cukrowa nie przykleja się do skóry tak jak wosk. Co prawda usuwa również martwy naskórek, ale w trakcie zrywania nie sprawia takiego bólu. Kolejną kwestią jest fakt, że włoski wyrywane są wraz z kierunkiem wzrostu, co także mniej podrażnia skórę. Zabieg jest szybki, szczególnie jeśli będzie wykonywany przez wprawioną kosmetyczkę. W kilka chwil usunie ona wszystkie, nawet te najmniejsze włoski. Dodatkowym atutem pasty cukrowej jest fakt, że duża zawartość cukru zapewnia naturalną barierę antybakteryjną dla skóry. W zabiegu nie wykorzystuje się innych narzędzi, a więc jest także bardziej higieniczny. Pastę cukrową można stosować do depilacji każdej części ciała, w tym również wrażliwych miejsc nad górną wargą czy okolic bikini, a nawet pach. Co więcej, mogą ją stosować również alergicy oraz osoby z widocznymi naczynkami. Na dzień dzisiejszy nie ma lepszej alternatywy dla wosku niż pasta cukrowa!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here