Szukasz efektownej biżuterii? Sprawdź, gdzie możesz ją znaleźć!

Biżuteria srebrna, niezwykle dziś popularna, stanowi doskonałe uzupełnienie praktycznie każdego stroju, zarówno tego na co dzień, jak i wieczorowego. Srebrna biżuteria wygląda elegancko i klasycznie, będzie się także świetnie komponowała z praktycznie wszystkimi rodzajami i kolorami kamieni szlachetnych, co dodatkowo podkreśli jej charakter. Szukając odpowiedniej biżuterii, możemy wybierać spośród kolczyków, łańcuszków, bransoletek czy pierścionków.

Jak nie dać się oszukać, czyli odróżniamy biżuterię srebrną od posrebrzanej

Srebro nie jest zbyt drogim kruszcem, zwłaszcza w porównaniu do złota, jednak niekiedy zdarza się, że zamiast biżuterii srebrnej kupujemy posrebrzaną. Na pierwszy rzut oka nie dostrzeżemy zapewne żadnej różnicy, jednak z czasem biżuteria posrebrzana zmieni swój kolor, podczas gdy srebro zawsze będzie wyglądać tak samo, oczywiście jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Pamiętajmy, że każdy rodzaj biżuterii srebrnej powinien mieć oznaczenie zawierające informacje o próbie, z jakiej biżuteria została wykonana. Najwyższa próba srebra, czyli taka, w której domieszka innego rodzaju materiałów jest niewielka, oznaczona jest numerem 925. Srebro w takiej biżuterii występuje w około 92,5%. Im niższa próba, tym czystego srebra będzie mniej, a biżuteria będzie tańsza. Oczywiście na rynku nie są dostępne produkty z czystego srebra, ponieważ jest ono zbyt miękkie, przez co nie nadaje się do wytwarzania jakichkolwiek wyrobów jubilerskich. Pamiętajmy, by kupując na przykład kolczyki lub łańcuszek, zwrócić uwagę, czy oznaczenie próby srebra dotyczy całego produktu, czy jedynie zapięcia. Biżuterię srebrną od posrebrzanej różni także to, że srebro zasadniczo ma nieco cieplejszą barwę w porównaniu z elementem posrebrzanym, dodatkowo jest bardziej połyskliwe. Warto pamiętać o tych aspektach podczas zakupu biżuterii lub po prostu kupować ją w sprawdzonych miejscach, na przykład w sklepie Picky Pica. Biżuteria srebrna dostępna w jego ofercie wyróżnia się wysoką jakością i absolutnie wyjątkowym wyglądem.

Jak dbać o srebrną biżuterię?

Nawet jeśli kupujemy w sprawdzonych sklepach, jak np. wspomniany wcześniej Picky Pica, biżuteria srebrna na skutek częstego użytkowania może zacząć tracić połysk. Aby srebro zachowało swój naturalny blask i efektowny wygląd, należy o nie właściwie dbać. Na srebrną biżuterię szkodliwy wpływ ma kontakt z promieniami słonecznymi oraz wodą. Najlepiej jest ją zdejmować pod koniec dnia, a także przed rozpoczęciem prac domowych. Srebrną biżuterię musimy również chronić przed takimi czynnikami jak kurz i wilgoć. Jeśli jednak ulegnie ona zabrudzeniu, możemy przygotować domowy roztwór, który z powodzeniem usunie wszelkie zanieczyszczenia. Wystarczy zaopatrzyć się w plastikowe lub szklane naczynie – unikajmy metalowych, by nie spowodować niepożądanej reakcji chemicznej. Do naczynia wlewamy wrzącą wodę i dodajemy sól kuchenną. Pamiętajmy, by dno naczynia wyścielić folią aluminiową. To właśnie na niej będą zbierać się zabrudzenia. Sól musimy dokładnie wymieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia. W tak przygotowanym roztworze moczymy następnie biżuterię. Ważne, by wcześniej umyć ją pod ciepłą wodą z niewielkim dodatkiem mydła, najlepiej szarego. Dzięki temu zmyjemy z niej nagromadzony kurz i tłuszcz. Natomiast w przygotowanym wcześniej roztworze biżuterię srebrną trzymamy kilka minut. Zamiast wody i soli biżuterię możemy także zamoczyć w roztworze sody i octu. Dzięki temu nie tylko ją wyczyścimy, ale również przywrócimy jej blask. Jeśli nie chcemy samodzielnie czyścić biżuterii, zawsze możemy zanieść ją do salonu jubilerskiego, gdzie zostanie wyczyszczona profesjonalnie. Nie zapominajmy też o tym, że jeśli korzystamy z oferty sprawdzonych sklepów, jak choćby Picky Pica, biżuteria srebrna, którą zakupimy, z pewnością będzie bardziej odporna na zniszczenia i zabrudzenia niż ta, która cechuje się niższą próbą srebra.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here