Co warto wiedzieć o nakładaniu manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy jest aktualnie uważany za najlepszą opcję wykonywania manicure. Chodzi o to, że stosunkowo mało skomplikowaną metodą możliwe jest uzyskanie manicure mocnego trwałego i błyszczącego. Kobiety w zasadzie upiększają swoje ciało kompleksowo, odwiedziny w gabinecie kosmetycznym zwykle łączą się z wizytą w salonie fryzjerskim, który można bardzo łatwo znaleźć, czytając poradnik http://www.dama-tel.pl/najlepsze-porady-jak-wybrac-dobry-salon-fryzjerski/ i w zgodzie z zawartymi w nim wskazówkami postępować przy jego szukaniu. Jeśli zaś chodzi o manicure hybrydowy, to trzeba wiedzieć, że można go bez większych kłopotów zrobić samodzielnie w domu, nie ma potrzeby nawet iść do gabinetu kosmetycznego. O tym, jak tego dokonać, opowie ten artykuł.

Czym jest hybryda?

Można powiedzieć, że lakiery hybrydowe mają wiele wspólnego z lakierami żelowymi oraz klasycznymi na bazie rozpuszczalników i mają zalety tych obydwu, za to wady i niedoskonałości żelu lub lakieru rozpuszczalnikowego mają znacznie ograniczone. Technika nakładania hybrydy jest stosunkowo łatwa, chociaż w stosunku do klasycznych lakierów dość czasochłonna. Różnicę w czasie można liczyć w minutach, ale łącznie, jeśli chodzi o wszystkie procesy tegoż zabiegu, mogą znacznie się wydłużyć w stosunku do dawniejszych lakierów.

Jak robić manicure hybrydowy?

Hybrydę nakłada się w bardzo prosty sposób. Cały proces polega na:

  • przygotowaniu paznokci przez zdjęcie lakierów i innych ewentualnych zdobień,
  • ukształtowanie płytki paznokcia,
  • nałożenie lakieru podkładowego i utwardzenie go lampą UV,
  • zastosowanie lakieru właściwego o oczekiwanym kolorze i również utwardzenie go pod lampą,
  • nałożenie lakieru wierzchniego i utwardzenie tym samym sposobem.

Jak widać, hybryda jest wygodna, pięknie się błyszczy i jest gładka oraz jednolita. Co najwyżej czas zajmuje utwardzanie kolejnych warstw.

Jak przedstawia się jakość i trwałość hybrydy?

Jakość hybrydy jest dość wysoka, gdyż:

  • nie matowieje przez okres około 2 tygodni,
  • nie reaguje z płytką paznokcia jak lakiery rozpuszczalnikowe,
  • nie odpryskuje,
  • nie odkleja się od płytki paznokcia.

Lakiery hybrydowe mają, jak widać, wiele zalet, jednakże nie sprawują się dobrze podczas przedłużania paznokci. Nawet najlepsze gabinety, a szczególnie renomowane jak znajdowane za pośrednictwem strony https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/poznan, również odradzają próby przedłużania paznokci tą metodą. Poza tym warto pamiętać o ewentualnych alergiach przy robieniu manicure hybrydowego. Dla osób alergicznych, czyli takich, które źle reagują na składniki hybrydy, może się to skończyć źle. Choć lakiery hybrydowe są dość łagodne i w zasadzie są bezpieczne dla osób zarówno w młodym wieku, jak i osób dużo starszych, to jednak osoby uczulone powinno o tym powiadomić kosmetyczkę przed wykonaniem zabiegu. Zdejmowanie odbywa się za pomocą specjalnych rozpuszczalników, trwa krótko i jest dokładne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here