Kiedy warto zainwestować w dywan antypoślizgowy?

Producenci oferują obecnie wiele modeli pięknych dywanów, które można dopasować indywidualnie do każdego wnętrza. Jednak niestety nie każdy z nich będzie bezpieczny. W domach z udziałem dywanów zdarza się wiele upadków, a to wszystko przez ich śliską powierzchnię. Najlepszym rozwiązaniem będą więc dywany antypoślizgowe. Są one komfortowe i bezpieczne. Producenci dbają także o to, by były one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym są dywany antypoślizgowe?

Co tak naprawdę odróżnia dywany antypoślizgowe od normalnych? Dywany antypoślizgowe są wyposażone od spodu w specjalną warstwę. Wykonana z gumy cześć zapewnia, że dywan nie będzie przesuwał się po podłodze. Taki dywan sprawdzi się szczególnie w domu, w którym znajdują się dzieci. Dywany antypoślizgowe zmniejszają ryzyko wypadku. Gumowy spód nie niszczy się w okresie jego użytkowania – nie martwcie się więc, że guma się zużyje. W dywanach antypoślizgowych istotna jest także górna warstwa. Najczęściej dywany są wykonane z przędzy syntetycznej. Ma ona właściwości antyelektrostatyczne i jest niezwykle higieniczna. W niektórych modelach stosuje się także powłoki, które ograniczają tarcie. Dywany antypoślizgowe są komfortowe nawet dla osób, które lubią chodzić po domu w skarpetkach lub boso.

Kiedy warto zainwestować  w dywan antypoślizgowy?

Dywany antypoślizgowe przydają się w zasadzie w każdym pomieszczeniu czy to w biurze czy w salonie. Najlepiej sprawdzą się one oczywiście w pokoju dla dzieci. Dzięki temu masz pewność, że twoje dziecko będzie bezpieczne i nie przewróci się na ruchomym dywanie. W domach z dziećmi dywany antypoślizgowe przydadzą się tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Nie można zapominać o dywanikach w łazience, czy w przedpokoju, a także o dywanach w korytarzu i na schodach. Dywany antypoślizgowe są na tyle popularne, że możesz je znaleźć w prawie każdym sklepie z dywanami, takim jak na przykład 7kd.pl. Producenci oferują duży wybór rozmiarów, kształtów oraz dywanów z różnorodnym włosiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here