Czego nie wolno adwokatom

Każdy zawód związany z prawem to zbiór obowiązków, przywilejów i zasad. Początkujący najbardziej zainteresowani są zwykle benefitami, ale jeśli dopiero rozpoczynają pracę, powinny skupić się na tym, w jaki sposób wykonywać ją zgodnie z ustaleniami, zapisanymi w Kodeksie Etyki Adwokackiej, która mówi o tym, czego adwokatom Poznań nie wolno.

Zasady ogólne

Związane bezpośrednio z wykonywaniem zawodu w praktyce. Mówią o różnych konkretnych przypadkach i sytuacjach, ale w ogólnym rozrachunku każda z nich tyczy się przede wszystkim przestrzegania zasad etyki i godności zawodu.

Adwokatom nie wolno postępować wbrew temu, co sugerują wskazane zasady. Warto też zaznaczyć, że pomimo tego, iż przy różnych sprawach będą starali się bronić swoich klientów, nie wolno im również podawać przed sądem fałszywych informacji. Adwokat Poznań ma mimo wszystko wolność słowa, ale musi umiejętnie i rozważnie nią operować.

Zasady przy kontakcie z klientem

Adwokat, który podjął się współpracy z pewnym klientem lub został do niego przypisany, automatycznie staje się zobowiązany do podjęcia wszelkich prób obrony interesów tegoż klienta. Aby osiągnąć założony cel, nie może on jednak uciekać się do niewłaściwego zachowania, czyli np. szantażu bądź wywierania presji na różnych organach bądź samym sądzie. Zawsze musi postępować w sposób etyczny. Taki, jaki został zapisany w specjalnie ustanowionym kodeksie.

Ważne jest również ciągłe dążenie adwokata Poznań do jak najszybszego zakończenia sprawy – oczywiście z pozytywnym skutkiem. Adwokat nie może na siłę przeciągać jej w nieskończoność i robić tego wyłącznie w celu zwiększenia ilości spotkań z klientem i wyciągnięcia z niego większych pieniędzy.

Podsumowanie

Tych zasad jest oczywiście znacznie więcej, ale żaden adwokat Poznań, nawet ten początkujący, nie będzie się ich uczył na pamięć, dlatego ważne jest to, by po prostu ogólnie się z nimi zapoznać i chociaż raz je wszystkie przeczytać. Całe szczęście są one intuicyjne. W głębi duszy każdy adwokat wie, jak ma postępować, by postępować właściwie i uczciwie.

Łamanie zasad zapisanych w Kodeksie Etyki Adwokackiej jest oczywiście surowo zabronione. Prawnicy, którzy do tych zasad się nie zastosują, mogą liczyć na nieprzyjemne kary.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here