eco moda

 

W dzisiejszych czasach na świecie popularne stało się bycie aktywnym. Co za tym idzie coraz większa ilość ludzi zaczęła w swoją codzienną rutynę wpisywać zdrową dietę oraz ćwiczenia. Jest to zdecydowanie dobry krok w stronę zdrowego trybu życia.

Zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna są spopularyzowane nie tylko wśród młodych, ale także wśród starszych ludzi. Na sklepowych półkach możemy znaleźć coraz więcej ,,eko’’ produktów i nie mowa tu tylko o sklepach spożywczych, ale także odzieżowych.

Czym jest ekologiczna moda?

Ekologiczna moda jest pojęciem, które może być rozumiane na różne sposoby.  Możemy je rozumieć jako wykorzystanie w produkcji ubrań organicznych materiałów (np. organicznej bawełny), fair trade, recyklingu. Pojęcie może być również rozumiane jako lokalna produkcja czy też zamiłowanie do estetyki vintage.

Przeczytaj też: http://www.zdrowienatopie.pl/anemia-z-czego-wynika/

Cechy ubrań ekologicznych i materiały, z których są wytwarzane

Materiałami, z których wytwarzane są ,,eko’’ ubrania są włókna naturalne. Dzielimy je na dwie główne grupy, włókna celulozowe, czyli te pochodzenia roślinnego oraz białkowe, czyli pochodzenia zwierzęcego. Wykorzystywane są również włókna z recyklingu. Producenci do produkcji wykorzystują również materiały z odzysku, które powstają ze ścinków materiałów zbieranych od fabryk odzieży.

Ubrania ekologiczne: 

  • wytwarzane są przy użyciu surowców organicznych, takich jak bawełna uprawiana bez pestycydów oraz jedwab
  • nie wymagają użycia szkodliwych chemikaliów i wybielaczy do barwienia tkanin
  • są często wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu lub tzw. second-handów, czyli ubrań używanych .

Jak moda może ratować środowisko?

Do przetwarzania surowców na tekstylia jest używana bardzo duża ilość  chemikaliów, oraz pestycydów  wykorzystywanych do uprawy nieorganicznej bawełny.  Powoduje to nieodwracalne szkody dla ludzi i środowiska. Kupując ubrania ekologiczne ubrania jesteśmy w stanie zapobiec katastrofom ekologicznym.

Dbanie o środowisko to zadanie wszystkich chcących żyć w zgodzie z naturą. Wszyscy dbają o środowisko przyczyniamy się do lepszego życia. Rozważnie gospodarując zasobami, stosując przyjazne dla środowiska i człowieka metody jesteśmy w stanie uratować naszą planetę. O czystszym powietrzu, wodzie i glebie nie wspominając.

Źródło: https://ikonamody.pl/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here