fryzjer
fot.: pexels.com

Aby wizyta u fryzjera była udana, powinno się przekazywać swoje oczekiwania w taki sposób, aby wiedział on nad jakim dokładnie efektem końcowym powinien popracować. Jak się jednak okazuje, nie dla wszystkich jest to takie proste zadanie. Zdarza się, że wizja fryzjera znacznie odbiega od naszej. Aby więc nie żałować wizyty w salonie fryzjerskim, powinno się umieć odpowiednio komunikować.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/komunikacja-z-fryzjerem/

Pokaż zbierane inspiracje

Zdjęcia wymarzonej fryzury mogą być niezwykle przydatne w trakcie rozmowy ze stylistą. Dzięki temu, nie będziesz trzeba przez kilkanaście minut dokładnie opowiadać czego się oczekuje, a także sam fryzjer będzie wiedział jakie działania powinien zacząć wykonywać. Należy pamiętać, że wraz z większą ilością zdjęć dokładnie prezentujących wymarzoną fryzurę, spada prawdopodobieństwo rozczarowania.

Przydatne jest również to, aby powiedzieć fryzjerowi np. ile czasu każdego dnia poświęca się na stylizacje włosów, jak powinny się one układać, do jakich strojów lub sytuacji powinny pasować itd. Dzięki temu, fryzjer będzie miał jasno zarysowane preferencje i wymagania, do których łatwiej będzie mu się dostosować.

W przypadku zaplanowanej większej zmiany wyglądu, warto pomyśleć o wcześniejszej konsultacji. Fryzjer będzie miał znacznie więcej czasu na ocenę stanu włosów, a także przeprowadzenie dokładniejszej konsultacji.

Zadawaj pytania w trakcie stylizacji

Istotna rada w szczególności dla kobiet, które wybierają się do nowego fryzjera. Pozwoli to na zachowanie ostrożności i nie przyczyni się do odczucia dyskomfortu, spowodowanego nieznanym. Warto zadawać pytania odnośnie zarówno przycinania włosów, koloryzacji oraz stosowanych produktów do stylizacji.

Fryzjer nie powinien wykonywać takiej fryzury, jaką uważa za stosowne, tylko spełnić oczekiwania klientki. Dlatego powinien rozwiewać wszelkie jej wątpliwości i pozytywnie reagować na niewielkie uwagi.

W tym przypadku istotna jest również szczerość. Jeżeli nie jest się zadowolonym z kierunku prac, należy o tym głośno powiedzieć.

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/pierwsze-kroki-w-pielegnacji-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here