dzieciństwo
fot. pexels.com

Dzieciństwo i nasze dorastanie ma niewyobrażalnie duży wpływ na to, jak funkcjonujemy jako dorośli ludzie. Wpływ ten jest szczególnie widoczny w relacjach z innymi ludźmi. Poznaj mechanizmy z dzieciństwa, które rządzą dorosłym człowiekiem.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/o-budowaniu-relacji-na-nowo-jak-epidemia-koronowirusa-wplynie-na-relacje-miedzy-ludzmi/

Dzieciństwo Twoje a innych

Wiele osób porównując się do innych widzi, że tym innym znacznie łatwiej przychodzi nawiązywanie nowych relacji, odnajdowanie się wśród nowej grupie osób, rozmawianie z nowo poznanymi ludźmi. Często możesz się zastanawiać, dlaczego u Ciebie tak nie jest. Mimo, że wiele rzeczy można wypracować i się ich nauczyć, to bardzo dużo wynosimy z dzieciństwa, a później ma to wpływ na nasze życie i głównie na relacje z innymi.

Nie tyle to, jak Twoi rodzice uczyli Cię podejścia do świata, co opowiadali Ci o życiu i relacjach z innymi ma znaczenie, ale to jak oni sami postępowali. Dziecko uczy się przez naśladowanie. Jeśli więc słyszałeś, że ludzie oszukują, świat jest źli, a życie nie jest sprawiedliwe, to niestety Twoje relacje z innymi ludźmi mogą być trudniejsze do zbudowania i utrzymania.

Świadomość

Znaczna część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że dzieciństwo ma ogromny wpływ na późniejsze dorosłe życie człowieka. A świadomość ta jest bardzo ważna, ponieważ pozwala modyfikować i zmieniać nasze podejście. Brak tej świadomości może tylko utwierdzić nas w przekonaniu, które mamy. Droga, którą trzeba pokonać, aby uwolnić się od pewnych schematów jest bardzo długa i kręta. Naprawdę nie jest to proste, aby oderwać się od przekonań z dzieciństwa, ponieważ są one bardzo utwardzone w naszej świadomości, jako coś słusznego. Istotne jest jednak, aby wykonać tę pracę i uwolnić się od nich, zwłaszcza jeśli zauważamy, że mają negatywny wpływ na nasze podeście do życia. 

Czasem samodzielna próba do eliminacji tych przekonań i zastąpienia ich nowymi może okazać się trudna, a często wręcz jest niemożliwa, aby zrobić to w pojedynkę. Wówczas warto pomyśleć o tym, by skorzystać z pomocy terapeuty, mentora, który pomoże nam wypracować nowe podejście do życia.

Przeczytaj też: http://super-fit.pl/przepis-na-krewetki-najpopularniejsze-owoce-morza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here