Jak usunąć blizny po trądziku?

Trądzik to choroba skóry, która jest zmorą wielu kobiet, nie tylko nastoletnich. Blizn po trądziku nie należy mylić z przebarwieniami, które mogą być widoczne na skórze nawet kilka miesięcy, lecz finalnie tracą widoczność. Wiele osób boryka się z bliznami po przebytym trądziku. Są to widoczne nieestetyczne ślady, których usunięcie nie jest łatwe, w związku z czym dla wielu osób stają się źródłem stresu i kompleksów. To, że tego typu skazy trudno usunąć, nie oznacza, że nie należy próbować. Istnieje kilka metod, które mogą okazać się pomocne. 

Domowe sposoby na blizny po trądziku

Domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające w walce z trądzikiem, ale watro zwrócić na nie uwagę u początku walki z tym problemem, chociażby dlatego, że są nieinwazyjne i tanie. Popularną metodą jest przemywanie zmian skórnych sokiem z cytryny, którzy rozjaśnia przebarwienia. Efekty nie pojawią się od razu. Jest to czasochłonna metoda. Kolejnym domowym sposobem jest przykładanie do zmian skórnych plasterków z ogórka, który również zadziała rozjaśniająco, acz nie tak intensywnie jak cytryna. 

Kremy na blizny po trądziku

Kolejnym krokiem w walce z męczącym mankamentem jest zastosowanie specjalistycznego kremu. Taki krem, stosowany regularnie, zadziała nawilżająco i kojąco, odbuduje naskórek i zapobiegnie powstawaniu czerwonych i brązowych plam, przebarwień. Krem okaże się też pomocny w łagodzeniu skutków trądziku takich jak pieczenie czy swędzenie. Osoby borykające się z trądzikiem powinny pamiętać, że najskuteczniejsze jest zapobieganie i nie doprowadzanie do stanów zapalnych. W zapobieganiu przydatny jest piling wykonywany raz w tygodniu, odpowiednie nawilżenie i oczyszczanie. Na zabrudzonej, nieoczyszczonej skórze pojawią się wypryski, nawet jeśli nie ma skłonności do trądziku. 

Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej

Niestety powyższe metody rzadko bywają w stu procentach skuteczne. Zmiany trądzikowe są tak głębokie, że krem jest niewystarczający. Blizny po trądziku to zmiany, które mają trwały charakter. Nie znikną same z siebie nawet po wielu latach po przebytym trądziku. Żeby pozbyć się takich skaz w zupełności, trzeba ponownie uszkodzić skórę w warunkach gabinetu medycyny estetycznej. Zabiegiem wartym rozwagi jest laseroterapia. W walce z trądzikiem wykorzystuje się mocne lasery ablacyjny i frakcyjny. Popularne jest też użycie fal radiowych. Nie ma skuteczniejszej metody na pozbycie się blizn po trądziku. Na widoczne efekty można liczyć po około trzech zabiegach. Pomiędzy zabiegami powinna być miesięczna przerwa. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here