Jak wybrać najlepszy hotel spa

Wyjazdy do spa cieszą się coraz większą popularnością. Przez kilka dni możemy odpocząć w nich od pracy, rodziny, obowiązków. Zapewniają mini wakacje w luksusowym miejscu, po których wracamy do rzeczywistości z wypoczętym ciałem i umysłem. Jak wybrać najlepszy hotel SPA?

Wybór spa

Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest tak duże, że powstaje coraz więcej ośrodków, w których możemy zrelaksować duszę i ciało. Ich oferty ogromnie się różnią. Rodzaje SPA ewoluowały wraz z rozwojem kosmetyki estetycznej. Każdy z nas znajdzie właściwe zabiegi do swoich potrzeb i możliwości.

SPA i wellness

Tego rodzaju centra zapewniają holistyczne podejście do organizmu. Ma on odzyskać równowagę, dlatego stosowane są zabiegi pielęgnacyjne i upiększające na ciało, a także odprężające. Oprócz zabiegów znajdziemy tam zdrową kuchnię, wieczory relaksacyjne, zajęcia medytacyjne, jogę itp. Osoby korzystające z wypoczynku w takim miejscu mają się kompleksowo zrelaksować: duszą, ciałem i umysłem.

SPA uzdrowiskowe i medyczne

SPA uzdrowiskowe wykorzystują lecznicze właściwości wód miejscowych, oferując zabiegi w wodach termicznych, czy morskich. Nawet do zabiegów używają lokalnych minerałów, z których przygotowują kosmetyki. Medi-SPA to zabiegi rehabilitacyjne i lecznicze. Znajdziemy w nich balneologię, termoterapię, fizykoterapię itp. Niektóre oferują zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej.

Resort SPA i Destination SPA

Ten rodzaj SPA dodatkowo oferuje aktywny wypoczynek. Oprócz zabiegów SPA możemy w nich skorzystać z basenu, kortu do tenisa, boiska i innych zajęć sportowych. Wiele z nich organizuje rozrywki dla gości w postaci wycieczek połączonych z aktywnością fizyczną. Destination SPA to miejsce, gdzie można osiągnąć określony cel. Może to być zrzucenie zbędnych kilogramów lub pożegnanie się z nałogiem, czy też zmiana nawyków żywieniowych.

Beauty SPA

W tego rodzaju centrach znajdziemy różnego rodzaju zabiegi poprawiające urodę. Wyszczuplające, odmładzające, modelujące sylwetkę, likwidujące zmarszczki, czy cellulit. Przykładem jest Ce-Ce Beauty Clinic- http://salon.cece.pl/, z ogromną ilością zabiegów upiększających. Kilkudniowy wypoczynek sprawi, że wrócimy do pracy nie tylko wypoczęci, ale młodsi i piękniejsi ciałem.

Rodzinne SPA

Family SPA to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nie mają z kim zostawić dzieci. Hotel zapewnia opiekę w postaci różnego rodzaju zajęć i zabaw oraz zabiegów przeznaczonych dla najmłodszych. W tym czasie rodzice mogą korzystać z zabiegów dla dorosłych. To doskonały sposób na rodzinny wyjazd połączony z wypoczynkiem i zadbaniem o urodę.

City SPA

Wiele hoteli zadbało o chwilę relaksu dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd. Mogą one skorzystać z oferty zabiegów pielęgnacyjno-relaksacyjnych nawet w środku tygodnia. Wystarczy kilka wolnych godzin, by móc w centrum miasta oddać się w ręce profesjonalistów i odpocząć od obowiązków.

SPA to powrót do równowagi i zadbanie o swoje ciało. Nawet krótki pobyt w nim zapewnia relaks, wyciszenie i rozładowanie stresu. Pakiety dostępne są na każdą kieszeń. Wystarczy wybrać odpowiedni ośrodek, by wypocząć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here