płytki
fot: pixabay.com

Aranżacja łazienki to nie lada wyzwanie. Jeszcze dwadzieścia lat temu, gdy wybór był znacznie ograniczony, nie wahaliśmy się, co wybrać. Zadowalaliśmy się tym co było. Teraz natomiast mamy mnóstwo możliwości. Jak spośród tak wielu dostępnym modeli wybrać te najlepsze płytki?

Zobacz też: http://trzypion.pl/kolekcje-tubadzin-najnowsze-trendy-w-twojej-lazience/

Nie będziemy ingerować w twoje gusta sugerując najładniejsze kolekcje płytek. Najważniejsze, żeby ci się podobały, nie musisz sugerować się zdaniem innych. Podpowiemy ci za to, na co zwrócić uwagę, aby ustrzec się przed pewnymi błędami.

Kolor i wzór na płytkach

To na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności przy wyborze płytek to ich kolor i wzór. Niestety, zazwyczaj oglądamy je na próbnikach i nie mamy wyobrażenia, jak będą wyglądały, gdy zostana położone w konkretnym pomieszczeniu. Na początek zastanów się, jaka jest twoja łazienka. Jeśli jest mała i ciemna najlepszym rozwiązaniem będą jasne płytki, które optycznie ja powiększą i nie będą pochłaniały światła. Podobny efekt optyczny możesz uzyskać wybierając odpowiedni wzór. Ten drobny na przykład w kwiatową łączkę wizualnie pomniejszy pomieszczenie, natomiast duży regularny wzór da efekt odwrotny. 

Względy praktyczne

Wybierając płytki do swojej łazienki zwróć uwagę przede wszystkim na praktyczne aspekty. Płytki o nierównej powierzchni, choć wyglądają oryginalnie i przyciągają wzrok, trudno będzie utrzymać w czystości. W zagłębieniach będzie gromadził się kurz, brud, osad z mydła czy kamienia, a ich usunięcie będzie bardzo uciążliwe. Nic nie da zmycie szmatką czy mopem. Trzeba będzie czyścic po kolei każdą płytkie dokładnie w zagłębieniach. A przecież czystość w łazience to podstawa! Jeśli utrzymanie czystości będzie tak absorbujące szybko dopadnie cię frustracja.

Drugą pułapką są płytki z połyskiem. Choć zachwycają lustrzanym efektem, czar szybko pryska po pierwszym prysznicu. Osadzające się na nich krople zostawiają ślady. Gdy spróbujesz je wytrzeć, by nie zostały zacieki, szybko przekonasz się, że nie jest to takie łatwe, ponieważ robią się na nich smugi. W praktyce wymagają więc takiej pielęgnacji jak okna, a wszyscy wiemy jaka zmora jest mycie okien, aby nie pozostały na nich smugi.

Przeczytaj też: http://www.turistiko.pl/najlepsze-atrakcje-dla-dzieci-w-warszawie/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here