zabawki do wody
fot. pexels.com

Kąpiel w wodzie to dla jednych dzieci ogromna frajda, a dla innych niestety utrapienie. Czasem nie trzeba prosić dziecka o to, aby przyszedł do łazienki, bo nadszedł czas na mycie. Czasami jednak każda kąpiel wymaga bardzo angażującego dla rodziców podejścia. Co może okazać się w tym pomocne? Zabawki wodne! Zobacz dlaczego i jakie wybrać.

Zobacz też: http://jegoego.pl/zabawki-wodne/

Zabawki wodne mogą okazać się pomocne!

Nauka rytuału kąpielowego może okazać się wymagająca, a czasem nawet bardzo trudna. Z pomocą mogą przyjść zabawki wodne, które ułatwiają cały proces mycia dziecka. Dzięki zabawkom, maluch może postrzegać kąpiel jako zabawę, coś przyjemnego. Bez zabawek kąpiel może okazać się zwykłym, nudnym obowiązkiem. Właściwe zastosowanie zabawek dziecięcych może nawet sprawić, że dziecko samo z siebie polubi kąpiel, a zaznajomienie i zaprzyjaźnienie się z wodą ma ogromny wpływ chociażby na to, że dziecko już gdy będzie starsze odkryje swoją miłość do pływania, a kto wie może nawet zawodowego.

Jak uczynić kąpiel zabawą?

Wykorzystanie zabawek wodnych do oswojenia dziecka z kąpielą to tylko część działania. Ważne jest, aby w nauce kąpieli z wykorzystaniem zabawek, nie mówić dziecku, że teraz czas na kąpiel, ale będzie mógł zabrać ulubione zabawki do wanny. Wówczas dziecko zrozumie, że sama kąpiel jest zła, ale dzięki zabawkom jakoś szybciej i milej minie. Co jednak gdy dziecko nie będzie mogło wziąć kąpieli z zabawkami – nie weźmie jej, bo uzna że będzie to coś trudnego? Warto wytłumaczyć dziecku aspekty higieny i że właśnie podczas kąpieli można je zrealizować, a że zabawki są miłym dodatkiem, ale nie sprawiają, że kąpiel tylko z nimi jest fajnie spędzonym czasem.

Zabawki wodne muszą być bezpieczne

Sięgając po zabawki jakimi dziecko będzie bawiło się podczas kąpieli należy zwrócić uwagę czy nie rozkładają się one na małe elementy. Te mogą być niebezpieczne, dziecko może zwyczajnie je połknąć. Ważne jest też, aby zabawka nie była zbyt ciężka, co też może być niebezpieczne. Dodatkowo należy pamiętać, aby zabawki po kąpieli dobrze wysuszyć. Zaleganie wilgoci może doprowadzić do powstawania bakterii, mających szkodliwy wpływ na zdrowie dziecka, jak i innych domowników.

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/fotelik-bujany-jako-element-wyprawki-dzieciecej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here