Kołdra 160 x 200 do łóżka małżeńskiego i pojedynczego

Wybór odpowiedniej kołdry powinien być dokładnie przemyślany. Przede wszystkim zdecydujmy, jaki rozmiar będzie najlepszy. Kolejną rzeczą jest wybór materiału, którym kołdra jest wypełniona i grubości kołdry, czy ma to być kołdra zimowa, a może letnia? Jaka kołdra będzie najlepsza dla dwóch osób, a jaka dla jednej?

Kołdra 160 x 200

Uniwersalnym rozmiarem kołdry jest kołdra 160 x 200. Świetnie sprawdzi się zarówno w łóżku małżeńskim, jak i w łóżku pojedynczym. Dwie osoby swobodnie będą mogły w nocy się okryć taką kołdrą. Może być ona nieco za mała, jeśli mamy łóżko 200 x 200, to wówczas lepiej wybrać kołdrę o większym rozmiarze.

Kołdra 160 x 200 będzie stanowić odpowiednie przykrycie dla jednej osoby, która lubi wtulić się w pościel. Taki rozmiar zapewni maksymalny komfort snu. W przypadku łóżka małżeńskiego można zdecydować się na kupno dwóch kołder. Idealnie taka opcja sprawdzi się, gdy jedna osoba mocno się kręci w trakcie nocy i zabiera kołdrę na swoją stronę.

Kołdra z wypełnieniem naturalnym

Producenci oferują różne rodzaje kołder, które można dopasować do indywidualnych preferencji. Bardzo chętnie wybierane są kołdry z wypełnieniem naturalnym. Najczęściej wewnątrz poszycia znajduje się wełna lub puch. Wełniane kołdry wykonane są z wełny owczej lub z alpaki. Puchowe mają wypełnienie gęsie lub kacze.

Puchowe i wełniane kołdry są niestety dość drogie w porównaniu do syntetycznych. Zamiast puchowej czy wełnianej kołdry można wybrać kołdrę bawełnianą. Jest ona tańsza, a dodatkowo można ją prać w wyższych temperaturach, dzięki czemu nadaje się dla alergików.

Kołdra syntetyczna

Kołdry z wypełnieniem syntetycznym najczęściej wykonane są z włókien poliestrowych lub silikonowych. Są one znacznie tańsze niż kołdry wykonane z naturalnych materiałów. Kołdry syntetyczne mogą być prane w wysokich temperaturach, dzięki czemu zabijane są wszystkie bakterie, zarazki i roztocza. Jest to idealne rozwiązanie dla osób uczulonych.

Kołdra syntetyczna jest lżejsza niż naturalna. Dzięki temu idealnie nadaje się dla dzieci. Warto wybrać model kołdry, która posiada bawełniane poszycie, dzięki czemu podczas snu nasze ciało będzie stykać się z naturalnym materiałem, który oddycha i odpowiednio odprowadza wilgoć.

Kołdra 160 x 200 dostępna jest w ofercie Vegehome.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here