Modne oprawki męskie

Okulary przestały być już tylko i wyłącznie praktycznymi narzędziami do korygowania wad wzroku. Dziś noszą je nawet ci, którzy nie mają żadnych problemów z oczami, a robią to oczywiście dlatego, że chcą poprawiać bądź zmieniać swój wygląd. Okulary znakomicie się w tej roli sprawdzają. Coraz chętniej sięgają po nie także mężczyźni, dla których moda też stała się ważna i od tej pory przywiązują większą wagę do swojego wyglądu. Na szczęście i dla nich projektanci oraz różni producenci przygotowali przeróżne modne oprawki męskie. Na co takiego warto się zatem zdecydować? Jaki typ oprawek zdołałby przemienić zwykłą stylizację w coś niesamowicie stylowego i nowoczesnego?

Modne oprawki męskie

Modne oprawki męskieNiezmiennie od kilku ładnych lat na rynku okulistycznym króluje jeden typ oprawek – oprawki w stylu retro. Wyglądają jak gdyby zostały wyjęte z lat dwudziestych czy trzydziestych, ale jednak od tych starodawnych modeli różni je to, że przybierają znacznie nowocześniejsze formy i często występują w niecodziennych barwach. Oprawki w stylu retro to oczywiście oprawki idealnie okrągłe. Nie są nawet owalne. Przypominają perfekcyjne okręgi, które zdecydowanie przyciągają uwagę. Cieniutkie szkła otaczane są w nich grubymi kawałkami prętów. Takie oprawki mogą być klasycznie czarne, ale też białe, czerwone czy nawet różowe.

Oprawki w stylu retro

Nie każdy mężczyzna jest jednak na tyle śmiały i pozwala sobie na tak duże szaleństwo z własnym wyglądem zewnętrznym, aby sięgnąć po modne oprawki męskie w stylu retro. Nie można przecież powiedzieć, że są one czymś uniwersalnym bądź tradycyjnym. Mimo iż projektanci tak śmiało wszystkich do nich przekonują, to jednak społeczeństwo wciąż pozostaje wierne klasyce i chętniej decyduje się na kupowanie standardowych prostokątnych oprawek. A one na szczęście też wciąż są modne! Współczesna klasyka jest jednak ciut bardziej nieszablonowa, ponieważ oprawki w prostokątnych okularach zazwyczaj są ekstremalnie grube.

Nie należy jednak popadać ze skrajności w skrajność i sięgać po modne oprawki męskie tylko dlatego, że są one modne. Ślepe podążanie za trendami nie jest wskazane, a zwłaszcza w przypadku okularów, które kupuje się przecież na lata. One muszą przede wszystkim pasować do twarzy. Tylko wtedy zaprezentują się dobrze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułKosmetyki do włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here