kosmetyki do włosów

Mocno przetłuszczające się włosy bywają bardzo problematyczne. Jeśli sami jesteśmy nieszczęśliwymi posiadaczami właśnie takich kosmyków, na pewno mamy ich po prostu dość. Codziennie musimy bardzo dokładnie je myć, a wieczorem i tak nasza fryzura wygląda kiepsko i tak, jakbyśmy kompletnie nic z nią nie robili. Jeżeli jednak zaczniemy stosować właściwe kosmetyki do włosów i nauczymy się odpowiednio dbać o skórę głowy, przynajmniej w pewnym stopniu zahamujemy nadmierną produkcję łoju.

Kosmetyki do włosów

W przypadku posiadania włosów mocno się przetłuszczających kluczowy jest wybór odpowiedniego szamponu. Najprawdopodobniej wciąż bowiem posługujemy się niezbyt dobrymi dla nas kosmetykami, które kupujemy w zwykłych drogeriach czy nawet hipermarketach. Udajmy się więc teraz do łazienki i weźmy do rąk szampon, którym myjemy głowę najczęściej. Odwróćmy go i przyjrzyjmy się jego etykiecie, zwracając szczególną uwagę na jego skład. Prawdopodobnie na jednym z pierwszych miejsc odnajdziemy w nim substancje SLS. Teoretycznie sprawiają one, że włosy wyglądają na bardziej puszyste i mocno oczyszczone, jednak w rzeczywistości doprowadzają do produkcji zwiększonej ilości łoju. Musimy zatem całkowicie zrezygnować z korzystania z takich substancji, unikając stosowania drogeryjnych szamponów. Zamiast tego kupujmy preparaty w aptekach bądź sklepach zielarskich, starając się wybierać te o jak najprostszym, najzwyklejszym i tym samym najbezpieczniejszym dla nas składzie. Już taka drobna zmiana sprawi, że nasze włosy zaczną wyglądać znacznie lepiej.

Odżywki do włosów

Oczywiście kosmetyki do włosów to nie tylko szampony. Jeśli dotychczas korzystaliśmy tylko i wyłącznie z tego podstawowego preparatu, nie dziwmy się, że wciąż nie jesteśmy w pełni zadowoleni z wyglądu swojej fryzury. Do szamponu koniecznie musimy bowiem dopasować odpowiednią odżywkę. Skoro mamy problem z przetłuszczającymi się włosami, zdecydujmy się na taką, która dodatkowo je oczyści. Nakładajmy je na pasma przy każdej kąpieli, pozostawiając ją na głowie przez kilka minut i następnie bardzo dokładnie spłukując, aby nawet niewielka ilość preparatu nie pozostała na skórze. Dobrze zadziałają na nas także specjalistyczne wcierki, z których należy korzystać albo codziennie, albo wyłącznie kilka razy w tygodniu. Takie produkty dostępne są przede wszystkim w aptekach, choć coraz częściej spotkajmy je również w zwykłych drogeriach. Kombinujmy z doborem różnych kosmetyków do włosów i sami sprawdzajmy, co działa na nas najlepiej, by właściwie zaplanować całą pielęgnację i uzyskiwać coraz to lepsze efekty.

Czasem też nawet specjalistyczne kosmetyki do włosów nie są w stanie zahamować nadmiernej produkcji łoju. Niejednokrotnie jest to bowiem objaw poważniejszych chorób skórnych, których samodzielnie nie jesteśmy w stanie wyleczyć. Jeśli obawiamy się, że dolega nam właśnie coś takiego, udajmy się ze swoim problemem do dermatologa. To on na pewno zdoła nam pomóc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here