szampon prostujący włosy

Kręcone bądź nawet lekko falowane włosy zdecydowanie dodają uroku i kobiecości. Posiadaczki idealnie prostych kosmyków marzą o nich od dziecka i próbują je sobie kreować na wiele różnych sposobów. Ta zasada działa też w przeciwnym kierunku. Panie, które od urodzenia posiadają włosy mocno kręcone, chcą je oczywiście regularnie prostować, co też na szczęście mogą uczynić. Istnieje wiele metod zapewniających właśnie taki efekt.

Szampon prostujący włosy

Zanim zacznie się regularnie korzystać z prostownicy, która zawsze w pewnym stopniu niszczy naturalne kosmyki, warto przetestować metody mniej inwazyjne. W niejednej drogerii dostępny jest już bowiem specjalny szampon prostujący włosy, którego działanie zostało już wielokrotnie udowodnione. Co prawda nie kosztuje on mało, bo jakieś kilkadziesiąt złotych, ale czasem można go zdobyć w promocyjnej cenie bądź otrzymać w ramach prezentu. Najważniejsze jest natomiast to, aby nauczyć się prawidłowo korzystać z takiego szamponu. Jako że bardzo silnie działa on na włosy, nie powinno się go stosować codziennie. Najlepiej pozostawić go sobie na specjalne okazje i myć nim kosmyki np. raz w tygodniu – przed ważniejszym wyjściem, randką lub spotkaniem ze znajomymi. Taki szampon będzie jednak efektywny jedynie u osób posiadających lekko falowane bądź delikatnie kręcone włosy. Z mocnym skrętem zwykły preparat kosmetyczny na pewno sobie nie poradzi, dlatego w takim przypadku jedynym wyjściem jest zainwestowanie w porządną prostownicę.

Prostownica

To właśnie prostownica jest najlepszym narzędziem dla kobiet, które mają dość swoich loków. Chcąc z niej korzystać dość regularnie, warto zainwestować w coś porządnego. Szukając tego przyrządu w sklepach, należy sprawdzić różne jego parametry i cechy. Trzeba dowiedzieć się, jak szybko dana prostownica jest w stanie się nagrzać oraz jaką maksymalną temperaturę może ona osiągnąć. Liczyć się też mogą jej dodatkowe programy. Niektóre prostownice nie tylko wyrównują skręty czy fale, ale też w pewnym stopniu pielęgnują włosy i nie niszczą cebulek. Tak specjalistyczne narzędzia trochę kosztują, zazwyczaj około kilkaset złotych, ale lepiej zainwestować w coś porządnego, aniżeli kompletnie zniszczyć sobie fryzurę prostownicą za kilkanaście złotych. Przed prostowaniem warto też zabezpieczyć kosmyki, nakładając na nie preparat chroniący przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Nie powinno się też codziennie prostować włosów, bo nigdy nie wpłynie to pozytywnie na ich strukturę. Czasem lepiej więc polubić się po prostu ze swoim naturalnym wyglądem.

Różnymi metodami można zatem wyprostować swoje pasma i uzyskać tym sposobem zupełnie nową, zachwycającą fryzurę. U niektórych pań świetnie sprawdzi się szampon prostujący włosy, podczas gdy inne poradzą sobie ze swoim silnym skrętem wyłącznie przy pomocy profesjonalnej prostownicy. Najlepiej przetestować obie metody i dopasować do siebie tą najbardziej skuteczną oraz najbezpieczniejszą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here