Przy coraz większej liczbie ogłoszeń w sieci dotyczących tanich okularów przeciwsłonecznych oraz rosnącej ofercie sieciówek, coraz więcej konsumentów zastanawia się, czy okulary markowe mają jeszcze sens. Nie zawsze warto jednak kierować się ceną, a czasem warto przemyśleć, czy nasz wybór będzie dla nas najlepszy.
Co do zasady warto pamiętać, by okulary przeciwsłoneczne miały filtr UV
Na okularach, które całkowicie blokują promieniowanie UVA i UVB znajdziemy oznaczenie filtra UV 400. Posiadacze markowych okularów z takim filtrem mogą cieszyć się bezpieczeństwem – pamiętać trzeba, że okulary bez filtra mogą poważnie uszkodzić nawet oczy. Ciemne szkła sprawiają, że nasze źrenice rozszerzają się i są bardziej narażone na szkodliwe promieniowanie. Stąd szczególnie ważne, by ciemne szkła posiadały właśnie takie filtry.
Inną kwestią jest oryginalność. Markowe okulary dają nam pewność, że ich wzory zostały stworzone specjalnie dla nich, a nie skopiowane przez anonimowego pracownika chińskiej fabryki. Coraz więcej osób zwraca uwagę na tego typu kwestie podczas kupowania okularów.
Jeśli chodzi o jakość wykonania, to niestety zależność jest prosta – im taniej, tym mniej należy się spodziewać. Generalnie tanie marki produkowane są masowo i niekoniecznie z dbałością o jakość. Znane marki najczęściej chcą konkurować jakością swoich wyrobów i jako takie chcą, by ich produkty nie były wymieniane po jednym sezonie ze względu na to, że już się popsuły.
Oczywiście markowe okulary nie są tylko produkowane przez marki modowe, ale również przez firmy sportowe
Te zapewniają nie tylko wygląd, ale również niezbędny dla wielu osób filtr fotochromowy – pozwala on okularom „rozjaśnić się” w ciemnym pomieszczeniu, a po wyjściu na zewnątrz znów chronić nas przed światłem. W tanich markach rzadko znajdziemy tego typu rozwiązanie, ze względu na jego koszty.
Kwestią, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę jest fakt, że markowe okulary często sprzedawane są „w pakiecie” z obsługą salonu. Ta nie tylko pomoże nam dobrać właściwe oprawki do kształtu twarzy, ale również pomoże dobrać nam funkcje okularów, o których mogliśmy nie wiedzieć, a bez których – jak może się okazać – nie będziemy wyobrażali sobie życia.