Pielęgnacja włosów do przedłużania

0
1063

Salony fryzjerskie oraz zakłady medycyny estetycznej oferują swoim konsumentom całe multum rozwiązań pozwalającym im na przedłużenie oraz zagęszczenie włosów w sposób nie tylko nieinwazyjny i naturalny, ale także nie powodujący jakichkolwiek podrażnień czy reakcji alergicznych. Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja elementów wizualnie przedłużających oraz zagęszczających fryzurę przy pomocy niewielkich klamerek lub klipsów tak zwaną metodą „clip in”. Rozwiązanie to jest szczególnie chętnie wybierane przez przedstawicielki płci pięknej, które to pragną mieć pełną kontrolą nad swoim uczesaniem i poprawiać jego prezencję ogólną w określonych sytuacjach, a więc na przykład podczas spotkań biznesowych czy też wszelkiej maści wydarzeń kulturalnych. Po ich zakończeniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopinki zdjąć i schować do momentu, aż będą one ponownie potrzebne. Pamiętać należy, aby do tego czasu odpowiednio je przechowywać i pielęgnować włosy co z kolei zapobiegnie utracie ich naturalnego, pięknego wyglądu oraz sprężystości. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym,  że zarówno wykonane z włosów naturalnych jak i powstające na bazie wysokiej jakości włókien elementy zagęszczające i przedłużające fryzurę nie posiadają własnego źródła nawilżania. Z uwagi na ten fakt niezbędne jest regularne aplikowanie na ich powierzchnię środków nawilżających, co z kolei pozwoli zapobiec postępującemu matowieniu oraz przesuszaniu się produktu. Istotne jest także przechowywanie dopinek w suchym oraz chłodnym miejscu, w którym ekspozycja na promienie słoneczne oraz nadmierną temperaturę ograniczona jest do minimum. Pragnąc maksymalnie zabezpieczyć elementy zagęszczające lub przedłużające przed uszkodzeniem, pogorszeniem się ich stanu, czy też przesuszeniem, możemy schować je w pudełku po butach lub innym relatywnie dużym pojemniku. Pamiętajmy jednak, aby po ich wyjęciu dokładnie je rozczesać przy pomocy grzebienia lub szczotki o delikatnych, charakteryzujących się znacznym rozstawem ząbkach, bowiem może się okazać, że po kilku lub kilkunastu tygodniach nieprzerwanego przechowywania zdążyły się one poskręcać czy też zmechacić, czego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

W sytuacji, gdy włosy do zagęszczania na mikroskórze dość często, na przykład co drugi lub trzeci dzień, wystarczy że położymy je na biurku lub też na szafce nocnej oraz pamiętać będziemy o regularnym nawilżaniu – z pewnością wystarczy to, aby po ich ponownej aplikacji prezentowały się one na naszej głowie co najmniej satysfakcjonująco oraz zakrywały wszelkiej maści niedoskonałości uczesania spowodowane między innymi nadmiernie wypadającymi lub też przerzedzającymi się w sposób niekontrolowany włosami. Osoby pragnące permanentnie poprawić stan swojego uczesania powinny rozważyć zastąpienie dopinek aplikowanych metodą „clip in” ich alternatywą mocowaną „na gorąco” zgrzewami keratynowymi lub też przy pomocy specjalistycznych mikroskopijnych ringów wykonanych z wysokiej jakości metalu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here