Jak reagować na zaburzenia erekcji

Impotencja to problem nie tylko wstydliwy, ale też związany ze społecznym tabu, mimo że sfera seksualna należy do najważniejszych obszarów naszego życia. Zaburzona bądź niewystępująca erekcja co najwyżej bywa tematem kabaretowych żartów czy niezobowiązujących rozmów w męskim gonie. Mając problemy ze wzwodem, nie można ich bagatelizować, zwłaszcza że jest wiele przyczyn i większość z nich można skutecznie leczyć.

Zaburzeniom erekcji często towarzyszy wyparcie. Wielu mężczyzn wmawia sobie, że brak udanego życia seksualnego to domena osób z marginesu lub pracoholików. Przyjęło się również, że osoby starsze oraz dopiero rozpoczynające życie seksualne, mogą mieć kłopoty z seksem. Kwestią naturalną może być tylko zmniejszone, ale nie do zera, zainteresowanie sferą cielesną w związkach z dłuższym stażem. Okazuje się jednak, że zaburzenia erekcji coraz częściej dotyczą zdrowych, prowadzących higieniczny tryb życia mężczyzn w sile wieku (40-50 lat), którzy tak naprawdę nie stracili zainteresowania seksem, chociaż satysfakcja ich oraz partnerek znacząco spadła.

Prawidłowa erekcja jest o tyle ważna, że regularna aktywność seksualna sprzyja zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Podczas stosunku aktywizowane są: układ oddechowy, układ mięśniowy, układ krwionośny. Seks, również pocałunki, to także wzmocniona odporność. Nie bez znaczenia jest nawiązywanie i utrzymywanie bliskości podczas relacji intymnych. Więcej znajdziesz na: https://maxonforte.pl/czym-sa-zaburzenia-erekcji/

Przyczyny zaburzeń erekcji

Podczas stosunku, żeby przeciętnej wielkości penis osiągnął gotowość, musi otrzymać blisko dwadzieścia razy więcej krwi. Niedrożność naczyń krwionośnych to pierwsza z przyczyn impotencji. Kolejną mogą być zaburzenia hormonalne, pojawiające się, gdy organizm mężczyzny wytwarza niedostateczną dawkę testosteronu i zarazem za dużo prolaktyny, odpowiadającej na obniżenie libido. Trzecia przyczyna kłopotów można nazwać ogólnie jako choroby współistniejące oraz leki mogące negatywnie wpływać na występowanie erekcji – urazy rdzenia kręgowego, cukrzyca, choroba wrzodowa, nadciśnienie, depresja, stwardnienie rozsiane mają związek z impotencją. Zdarza się, że główną przyczyną blokady przed seksem, w tym braku erekcji, są szeroko pojęte blokady psychiczne.

Leczenie zaburzeń erekcji

Sposoby leczenie przede wszystkim zależne są od wykrycia czynników, przez które występują problemy z erekcją czy samym libido. Przy problemach natury psychicznej wsparciem może być psychoterapia (także dla par).

Natomiast jeżeli za impotencję odpowiadają przyczyny organiczne, wsparciem jest farmakologia. Do najpopularniejszych i najbardziej znanych należą inhibitory fosfodiesterazy typu 5[1], znane z tzw. niebieskiej tabletki. Dziś można znaleźć tańsze i równie skuteczne zamienniki – leki generyczne. Jednym z nich jest dostępny bez recepty, produkowany w Polsce Maxon Forte.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here