Ręcznie robiona biżuteria idealna na każdą okazję

Biżuteria ręcznie robiona to doskonały pomysł na prezent niezależnie od okazji. Pozwala na uzyskanie pełnej gamy różnorodnych technik i stylizacji. Dzięki temu możesz stworzyć unikalny projekt wyglądu biżuterii, by następnie zlecić jej wykonanie lub skorzystać z półfabrykantów do jej wyrobu, tworząc indywidualny fason. Możliwości jest tak tyle, ile podpowiada ci wyobraźnia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup ręcznie robionej biżuterii jako prezentu.

Biżuteria ręcznie robiona na prezent

Niezależnie od tego, czy zamierzasz indywidualnie wykonać biżuterię, czy zlecić jej zrobienie, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Pozwolą one na wybranie najodpowiedniejszych półfabrykantów do wyrobu biżuterii.

  • Jakość – jeśli zależy ci na trwałych i solidnych rozwiązaniach, to najlepiej będzie zdecydować się na zastosowanie kryształków, koralików ceramicznych lub metalowych. Srebro 925, to bardzo dobra i trwała próba srebra, z której wykonane są półfabrykaty srebrne: przekładki, bigle, druty, szpilki, końcówki, łączniki oraz zapięcia.

  • Trwałość – wybierając idealny prezent dla bliskiej osoby warto zwrócić uwagę na jakość żyłek, drucików czy zapięć, które zapewnią o trwałości biżuterii.

  • Materiał – w tym przypadku najlepszą wskazówką będzie indywidualne dopasowanie estetyczne. Warto zwrócić tutaj uwagę na dopasowanie, przykładowo zestawienie kolorystyczne czeskich i japońskich koralików w kolorach złota i brązu, będzie pięknie komponowało się z pozłacanymi zapięciami, a drobne, złote koraliki szklane dopełnią całości.

  • Styl – warto odpowiednio dopasować styl do osoby, która będzie nosiła biżuterię. Zestawienia w dobrym stylu pozwolą na uniknięcie niemodnych i źle wyglądających połączeń. Bliska osoba powinna się przede wszystkim dobrze czuć w biżuterii, którą chcesz ją obdarować.

Półfabrykanty do wyrobu biżuterii – rodzaje

Dobierając odpowiednie półfabrykanty do wyrobu biżuterii warto dowiedzieć się, jakie rodzaje są dostępne. Elementy te mogą być wykonane z metalu, stali chirurgicznej, srebra. Dodatkowo, mogą być również posrebrzane lub pozłacane.

  • Srebro – charakteryzują się wysoką jakością, dużą elegancją, ale także dość wysoką ceną.

  • Posrebrzane i pozłacane – wytworzone z miedzi domieszką innych metali. Są to tańsze odpowiedniki konkurujące ze srebrem, złotem ale zarazem zachowujące wysoką jakość

  • Stal chirurgiczna – produkty dość nowe na rynku skierowane dla ludzi z alergiami i brakiem możliwości noszenia tradycyjnej biżuterii.

Tylko od nas zależy jaki rodzaj materiału kupimy i użyjemy. Czy tworzymy biżuterię elegancką, ekskluzywną, a może tworzymy rękodzieło bardziej masowe i tańsze w sprzedaży. Obecnie dużą popularnością cieszę się półfabrykanty ze stali chirurgicznej do wyrobu biżuterii.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here