Źródło cywilizacji

0
1827

Starożytna Grecja. To miejsce kojarzy nam się jednoznacznie z początkami rozwoju cywilizacji, którą określamy mianem „naszej”, europejskiej. Wśród skojarzeń, które cisną nam się na usta, kiedy wspominamy ów starożytne państwo są demokracja, architektura wspomagana pięknie zdobionymi kolumnami czy rozbudowana mitologia.

Pierwsze traktujemy w dzisiejszych czasach jak coś oczywistego. Drugie jest raczej ciekawostką, o ile nie interesujemy się historią sztuki. Mitologia natomiast towarzyszy nam od dziecka i od wtedy również pobudza naszą wyobraźnię. Pobudzona wyobraźnia z kolei kształtuje nasze postrzeganie świata, siebie samych oraz dostarcza nam marzeń i celów, do których pragniemy dążyć. Jakiż to kształt nam samym mogłaby nadać grecka mitologia? Oczywiście greckiego bóstwa. Każdy kto próbuje opisać cechy fizyczne owego bytu buduje bardzo podobny obraz. Młody mężczyzna, świetnie zbudowany, muskularny i sprawny fizycznie. Ludzie mają natomiast tendencję do dążenia do doskonałości, a nie ma przecież nic doskonalszego niż bóstwo. Naturalnym pragnieniem, które wyłania się z całej tej układanki, jest pragnienie bycia pięknym właśnie według owego greckiego modelu.

Krokiem w kierunku spełnienia owego pragnienia były i są ćwiczenia fizyczne. Ale nie tylko. Technologia rozwija każdą dziedzinę naszego życia. Napędza je i ułatwia. Nie stanowi ona jednak wyłącznie maszyn rozwiązujących co raz trudniejsze zadania matematyczne. Pozwala nam również ćwiczyć. Bieżnia, rowerek stacjonarny, orbitrek, analizator składu ciała. To wszystko wytwory techniki, mające przybliżyć nam idealną sylwetkę i zbliżyć nas nieco do naszego wyobrażenia o bogach. Internet oferuje mnóstwo sklepów, w których ów wytwory możemy w prosty sposób nabyć. Na przykład inbodypoland.pl. Możemy tam zakupić ciśnieniomierze, wzrostomierze czy wymienione już wcześniej analizatory składu ciała InBody Poland. W dążeniu do idealnej sylwetki czy boskiego zdrowia powinniśmy korzystać z każdej pomocy jaką potrafimy i możemy sobie zaoferować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here